Karukera Rhum Blanc Agricole “Canne Bleue”, Domaine Marquisat de Sainte-Marie 70cl (Kinkekarbis)

46,00 

Marjasort

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1632 Kategooria:

Kirjeldus

Marquisat de Sainte Marie on Guadeloupe saare kõige vanem rummitootja, asutatud 1895. aastal. Rummi valmistamisel kasutatakse vaid suhkruroo naturaalset mahla (mitte suhkruroo melassi!), pudelil on ka sellekohane tähis “Agricole”. KARUKERA on Guadeloupe saare algupärane nimi, mis tähendab tõlkes “ilusate vete saart”.

Valget rummi valmistatakse ühe suhkruroo sordi Blue Cane (nime saanud sinakast taimevaigust) naturaalsest mahlast, suhkruroog on kasvanud tootja 70 hektari suurusel valdusel. Mahlale lisatakse tavaliselt vett ja lastakse paar päeva käärida, seejärel toimub virde destilleerimine, toote traditisooniline kangus on 50% vol., alkoholisisalduse alandamiseks kasutatakse destilleritud vett. Võimalikult rikkaliku aroomi säilitamiseks toimub joogi filtreerimine toatemperatuuril. 

Karukera Blanc’i aroomis on tunda tsitruseid, küpset mangot, õuna, vaarikat, vahukoort, ehk isegi natuke tomatit. Maitse on äärmiselt puhas, õline ja vürtsikas, järelmaitse on pehme ja kauakestev. Serveerida võib näiteks shot’ina, kuhu on lisatud näpuotsatäis riivitud laimikoort ja mõni tilk suhkruroosiirupit või valmistada isuäratav lühike kokteil Ti’ Punch, milles on 5cl valget Karukera rummi, 1/4 sektori laimi mahla ja lusikatäis fariinisuhkrut või suhkruroosiirupit, jooki võib serveerida ilma jääta aga võib valada purustatud jääle.