Godello “O Luar Do Sil”, Valdeorras DO, Pago de los Capellanes 75cl

22,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1421 Kategooria:

Kirjeldus

Rodero Villa perekond on oma kuulsas Ribera del Duero veinimajas Pago de los Capellanes punaseid veine teinud rohkem kui 20 aastat. Mõned aastat tagasi alustasid nad uut seiklust Galicias Valdeorrase piirkonnas valgete veinidega. Veinimaja nimeks sai O Luar do Sil (tõlkes: ‘the reflection of the moon on the river Sil’) ja veinimeistriks on Capellanese pikaaegne veinimeister Paco Casas.

Valdeorrase piirkond on koduks väga põnevale Godello viinamarjasordile, mis alles paarkümmend aastat tagasi oli tõsises väljasuremisohus. Veiniaiad asuvad kõrgel mägedes, graniidi ja kiltkivisel pinnasel, mis võimaldab valmistada väga delikaatset ja Godello marjasordile omast veini.

See vein on tehtud 100% Godello viinamarjadest ning eesmärk on tõsta esile selle viinamarjasordi puhtust ja värskust. Pärast korjamist septembris liiguvad marjad läbi 9 kraadisest “külmikust”, et säiliks Godello aromaatsed omadused. Vein on kääritatud ja laagerdunud ainult terasmahutites. Pudel on suletud klaasist korgiga.

Aroomis on tunda rohelisi puuvilju ja troopilisi noote. Meeldiv, siidine ja ümar maitse, väga hea tasakaal alkoholi ja happesuse vahel. Pikk, mineraalne ja elegantne järelmaitse. Soovitav serveerida 12 kraadi juures.