Godello “As Sortes”, Valdeorras DO, Rafael Palacios 75cl

79,10 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 1492 Kategooria:

Kirjeldus

Palaciose nimi Hispaania veinisõpradele palju tutvustamist ei vaja. Rafael Palacios (Alvaro Palaciose vend) kolis 2004. aastal Riojast Val do Bibei’sse (Valdeorras DO, Galicia), kus ta täna valmistab paljude arvates Hispaania parimaid valgeid veine.

Enamus Valdeorrase piirkonna veiniaedadest asuvad all orgudes kus on valdavalt lubakivine pinnas, kuid Rafa omab ainult metsikud, raskesti ligipääsetavaid ja eranditult graniidise pinnasega terrass-veiniaedu ja need paiknevad väga kõrgel merepinnast (650-740 meetrit), kus niigi madalat saagikust ohustavad veel kevadine lumi ja öökülm.

Rafal on 32 väikest veiniaeda (kohalikus dialektis “sorte”), moodustades kokku 24.5 hektarit. Suures enamuses kasvavad seal Godello veinipuud, kuid natuke ka kohalikku Treixadurat. Veinipuude vanus on 20-100 aastat. Kogu töö veiniaias, kaasa arvatud koristus, toimub käsitsi. Veinivalmistamine on orgaaniline ja biodünaamiline (sertifitseerimisprotsessis). Igal aastal teeb Rafa kahte veini: Louro ja As Sortes, kui kõik tingimused on ideaalsed, siis teeb ta ka mõnest üksikaiast eraldi veini Sorte O Soro.

As Sortes on 100% Godello, mis tuleb 40-90+ aastaste veinipuude saagist. Kääritamine toimub loodusliku pärmi abil 500-liitri suurustes Prantsuse tammevaatides, kus ka vein hiljem 8 kuud laagerdub, 20% on uued vaadid.