Gaia & Rey, Langhe DOC, Angelo Gaja 75cl

256,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Tootekood: 1386 Kategooria:

Kirjeldus

Gaia & Rey on kõige esimene Angelo Gaja valmistatud valge vein ja veini esimene aastakäik oli 1983. Viinamarjaaed on istutati 1979. aastal, see on saanud oma nime Angelo vanema tütre Gaia Gaja ja vanaema Clotilde Rey järgi. Väike 3,6 hektari suurune viinamarjaaed asub Treiso külakeses, 420 meetri kõrgusel merepinnast, viinamarjad on istutatud väga tihedalt, kuid saagikus on väga madal. Väike saagikus, viinamarjaaia omapära ja “barrique” vaadid teevad sellest esimese Itaalia Chardonnay, mis on mõeldud hoidmiseks ja küpsetamiseks.

Veini valmistamiseks kasutatakse 100% Chardonnay viinamarju. Pärast viinamarjade koristamist toimub roostevaba terasest mahutites käärimisprotsess, see kestab kontrollitud temperatuuril 16 – 18 krradi juures 4 nädalat. Veini laagerdatakse 50% uutes ja 50% kasutatud väikestes “barrique” tammevaatides 6 – 7 kuud, sel perioodil toimub ka täielik malolaktiline käärimine.

Veini aroom on väga rikkalik, kompleksne ja elegantne, tunda röstisaia nüanssi, mett ja tsitrusvilju. Maitse on täidlane, magusad kontsentreeritud küpsed puuviljad on tasakaalustatud elava happesusega, pika püsiva järemaitsega. Valge vein, mille struktuuri võib võrrelda parimate punaste veinide omaga, 4 – 8 aastat veinikeldris lisab veinile veelgi finessi ja pehmust.