Doćil Loureiro, Vinho Verde DOC, Niepoort 75cl

16,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 924 Kategooria:

Kirjeldus

Docil on Dirk Niepoort’i eriprojekt, mille eesmärgiks on valmistada parimat Vinho Verde’t Dirk’le ainuomases stiilis. Dirk on pikki aastaid otsinud sobivat kohta, kus valmistada tippklaasi Vinho Verde’t, mõned aastad tagasi leiti sobivad aiad Lima orus Minho’s. Docil on väga kauaaegse uurimistöö vili, Dirk Niepoort’i eesmärgiks oli luua vein, mis väljendaks kõige paremini piirkonna omapära. Väga kivistes aedades kasvanud marjadest kasutatakse 100% Loureiro marjasorti. Loureiro veinipuude vanus on keskmiselt 20 aastat, need asuvad 150 meetri kõrgusel merepinnast ja pinnases domineerib graniitkivi.

Marjade korjamine toimus käsitsi septembri teisel nädalal, jahe ilm aitas hoida Loireiro marjade värskust ja võimalikult madalat alkoholitaset. Terved kobarad pressiti väga õrnalt ja aeglaselt ning veinivirre jahutati. Pärast tahkete osakeste settimist pumbati selge vein roostevaba terasest mahutitesse, kus käärimine algas ilma pärmikultuure lisamata. Malolaktilist käärimist ei rakendata, et hoida veini värsket iseloomu. Vein on terasest mahutites kokku 5 kuud, sellest 3 kuud pärmisettega kontaktis. Kogutoodang 18000 pudelit.

Docil on külluslik, balansseeritud ja kompleksne vein. mis on marjasordile omaselt värske ja aromaatne, eristuvad küpsed valged viinamarjad, värske rohusus, sidrun, kollane melon. Maitse on värskendav ja elav, väga hea maitsetasakaal happesuse ja puuviljalisuse vahel, lõppmaitse on kauakestev ja mineraalne. Serveerida soovitavalt 8 – 10 kraadi juures koos värske kala või koorikloomadega, keedetud krevettidega, mereandidest paellaga, värskete kergete salatitega, suurepärane erinevate Aasia köögi vürtsikate ja aromaatsete toitudega.