Chardonnay “Collezione Privata”, Toscana IGT, Isole e Olena

85,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1355 Kategooria:

Kirjeldus

Isole e Olena veinimaja asub Chianti Classico regiooni keskosas San Donato’s Poggio piirkonnas, Castellina linnast põhjas ja Pesa jõest lõunas. Viinamarjaaiad asuvad 400 meetri kõrgusel merepinnast. Pinnas on segu kividest, liivakivist ja savist. Viinamarjaaedade keskmine vanus on 16 aastat, osa isegi 40 aastat. Keskmine saagikus on 45 hl/ha kohta. Veinimajale omistati nimi “Isole e Olena” 1950nendatel aastatel kui De Marchi perekond ostis kaks eraldi seisvat veinimõisa, “Isole” ja “Olena” ning need omavahel liitis.

Mõlema veinimõisa ajalugu ulatub mitmesaja aasta tagusesse perioodi ja esimene teadaolev dokumentatsioon Olena küla kohta pärineb 12. sajandist. Tol ajal olid küla hooned väga väikesed ja grupeeritud lähestikku küla keskel asuva platsi ümber, kus asus kirik. Isole veinimõisas alustati põllumajandusliku tegevusega 1700ndatel aastatel Elmi perekonna poolt, kelle omandisse kuulus mõis kuni mõõdunud sajandini. Tänaseks on Isole mõis tootmise keskuseks ja kogu selle tegevust juhib Paolo de Marchi ja tema perekond.

Paolo on pärit perekonnast, kellel on kolm põlvkonda veinivalmistamise kogemusi ja perekonna juured pärinevad Põhja-Piedmonte’st. Ta on palju kogemusi erinevate veinipiirkondadega üle maailma ja ta on lõpetanud 1976. aastal Torino Ülikooli enoloogia erialal ning alates sellest ajast on ta juhtinud ka Isole e Olena veinimaja. Üks tema omapärasid on eksperimenteerimine erinevate viinamarjasortidega. Väga heaks näiteks sellest on tema uudne Chardonnay. Kasutatakse malolaktilist fermentatsiooni, veini hoitakse pärmil (veini segatakse regulaarselt) 6 kuud, seejärel laagerdatakse veini 12 kuud prantsuse tammevaatides, milles 30% on uued. Vein väljendab endas piirkonnale ja viinamarjasordile omaseid nüansse.