Beaune Premier Cru Clos des Mouches AC (Rouge), Domaine Chanson 75cl

138,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 269 Kategooria:

Kirjeldus

Clos de Mouches veiniaiad asuvad Beaune Premier Cru Appellation Controlee lõunaosas, aiad asuvad Pommard’i küla poole suunduval idasuunalisel mäeahelikul ja asuvad mäe lõunapoolsel küljel. Chanson on üks suurimaid maaomanikke selles aias, neile kuulub 4,5 hektarit sellest veiniaiast, millest 2,5 hektaril kasvab Pinot Noir viinamari, veiniaia pinnases on valdavalt lubjakivi ja savi segu, pinnases on äärmiselt kõrge kaltsiumisisaldus.

Vein valmistatakse 100% Pinot Noir viinamarjadest, marjad korjatakse käsitsi septembri keskel, kääritamine tervete kobaratena roostevabast terasest mahutites, tammelaagerdus kestab 14 – 18 kuud sõltuvalt vaadist, uue tamme osakaal on umbes 50% vaatidest.

Veinil on sügav rubiin-punane värvus, tumedate varjunditega. Aroom on väga hea struktuuriga, tunda maasikaid, vaarikaid, punaseid ja musti sõstraid, delikaatset vaniljet, natuke vürtsi. Maitse on elegantne ja külluslik, hästi tasakaalustatud, kerge vürtsikus ja keskmisest tugevama tanniinide struktuuriga. Sobib grillitud või küpsetatud punase lihaga, ulukilihaga, metslinnulihaga ja erinevate küpsemate juustudega nagu Epoisses, Citeaux ja Langres. Serveerimistemperatuur 15 – 17 kraadi juures. Väga hea vananemispotensiaal, mis heade aastakäiku puhul võib olla 15-20+ aastat.