Batuta, Douro DOC, Niepoort 75cl

66,90 

Marjasort

, , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 908 Kategooria:

Kirjeldus

Batuta on kindlasti Niepoorti üks kõige ekstreemsemaid veine. Esimest korda nägi vein ilmavalgust 1999. aastal eesmärgiga demonstreerida võimsat, aga samas elegantset Duoro veini. Batuta tähendab tõlkes dirigendi keppi. Batuta viinmarjad tulevad enam kui 70 aastat (osad ka 100 aastat) vanadest viinapuudest, mis asuvad 750 meetri kõrgusel merepinnast.

2008 aastakäik oli Duoro’s väga hea. Koristus toimus septembris. Naturaalne käärimine toimub terasmahutites ja tammes. Veinivirre on kestadega kontaktis 50 päeva. Malolaktiline käärimine toimub täielikult tammevaatides ning vein laagerdub 228 l suurustes Prantsuse tammevaatides 21 kuud. 

Aroomis on tunda pinnaselist mineraalsust, tumedaid puuvilju, sigari karpi ning vürtsikust (must ja roheline pipar). Maitse on tihe, väga värske, intensiivselt puuviljane, rohkete tanniinidega ja väga kauakestva järelmaitsega. Serveerid 18 kraadi juures. Toitudest sobib ideaalselt erinevate lihadega, aga sobib samuti kalaga (näiteks merikurat). Aastane toodang vaid 15 100 pudelit.

Robert Parker 93 p
Decanter 18 p /20 “The Best of Duoro”
Wine Spectator 92 p