Askos Verdeca, Salento IGT, Masseria Li Veli 75cl

26,80 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1757 Kategooria:

Kirjeldus

Askos on valmistatud 100% haruldasest viinamarjasordist Verdeca. Viinamarjad on kasvanud Salento piirkonnas Canale di Pirro ja Selva di Fasano veiniaedades. Aiad asuvad 320 meetri kõrgusel merepinnast ning paiknevad idapoolsetel nõlvakutel. Pinnas on väga kaltsiumirikas ning leidub hulgaliselt settelisi kivimeid. Veiniaedade keskmine vanus on 35 aastat, istutatud Espallier süsteemis 4200 puud hektaril.

Viinamarjad korjatakse septembri kolmandal nädalal, marjad korjatakse eranditult käsitsi väikestesse kastidesse. Pärast marjade korjamist paigutatakse kastid veinimaja külmutusseadmetega hoiuruumi, et marjad maha jahutada. Eesmärk on marjad enne pressimist maha jahutada, see süsteem aitab säilitada marjasordile omast aroomi ja värskust. Pärast pressimist jäetakse marjakestad mõneks ajaks mahlaga kontakti, et saada viinamarjakestast kätte võimalikult palju aroomi ja maitseid. Järgneb alkoholkäärimine roostevaba terasest mahutites kontrollitud temperatuuril, mis ei ületa kunagi 16 kraadi. Alkoholkäärimise lõppedes hoitakse veini 10 kraadi juures, et hoida ära malolaktilise käärimise tekkimist.

Askos Verdeca on värvuselt särav kollane, roheliste varjunditega. Aroomis on tunda intensiivset puuviljalisust, kust võib leida troopilisi puuvilju, tsitruseid, pirni ja värskeid ürte. Maitse on täidlane, väga hea tasakaalustatud happesusega. Lõppmaitse puuviljaline, mineraalne ja vürtsikas. Serveerida 10 – 12 kraadi juures koos küpsetatud kalaga, linnulihast roogadega ja kooreste pastatoitudega. Väga hea küpsemispotentsiaaliga.

Gambero Rosso 3 Bicchieri