Alion, Ribera del Duero DO, Bodegas Vega Sicilia 75cl

90,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1483 Kategooria:

Kirjeldus

Vega Sicilia on Hispaania prestiižeim veinimõis, mida hellitavalt kutsutakse ka Hispaania “First Growth’iks”. Väga vähestel on nii eriline ajalugu nagu neil. Veinimaja asutati 1864. aastal ja alates 1982. aastast kuulub see Álvarezi perekonnale, kes on mahukate investeeringutega selle veinimõisa täiesti uuele tasemele viinud. Näiteks on väga erakordne, et veinimõis valmistab ise majasiseselt oma tammevaate.

1991. aastal asutas Álvarezi pere Ribera del Dueros uue veinimõisa nimega Alión, mis asub Vega Siciliast vaid 15 km kaugusel. Alión on stiililt modernsem kui Vega Sicilia. Alióni valdused Duero jõe kaldal on 130 hektari suurused. Veiniaedade aluspinnases on kiltkivi (schist ing. k.), mida leidub rohkesti ka parimates Duoro (portide) veiniaedades. Pealmises kihis domineerib mineraaliderikas lubjakivi. Veiniaiad asuvad 750 meetrit merepinnast ja veinipuude keskmine vanus 30 aastat.

Viinamarjad koristatakse käsitsi 12 kg mahutavatesse kastidesse. Pärast hoolikat sorteerimist toimub kääritamine suurtes tammemahutites. Alión laagerdub 18 kuud 100% uutes Prantsuse tammevaatides. Enne müügile tulekut rahuneb vein veel 15 kuud pudelis. 

Alióni võib juua kohe, aga veinil on 15-20 aastat vananemispotentsiaali.

Vaata ka Vega Sicilia grupi teisi veine: Único Reserva Especial, UnicoValbuena 5ºOremus ja Macan.