Zweigelt, Burgenland, Kracher 75cl

18,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 407 Kategooria:

Kirjeldus

Valmistatud 100% Zweigelt viinamarjast, mis on Austria populaarseim punane viinamari. Kääritamine toimub terasmahutites ning vein laagerdub 24 kuud väikestes tammevaatides.

Värvus sinkjas rubiinpunane. Aroomis on tunda küpseid sõstraid ja tumedaid metsamarju, värske ja aromaatne. Maitses on tunda natuke vürtsikaid ürte, tumedate marjade kompotti, küpset ploomi, suurepärane värskus ja balansseeriv happesus, järelmaitses küpsete kirsside noot. Toitudest sobib hästi praetud veiselihaga, küpsetatud metslinnulihaga, hane – või pardifileega, spaghetti bolognese’ga ning rikkalike tugevate juustudega. Serveerida 16-18 kraadi juures.

Kracheri nimi on kindlasti teada kõigile dessertveini sõpradele, tegemist on vaieldamatult ühe kõige kuulsama Austria veinimajaga. Veinivaldused asuvad Seewinkeli piirkonnas Burgenlandis, Austria-Ungari piiril, kus soe ja niiske kliima annavad head võimalused Botrytis Cinerea väärishallituse tekkeks. Pärast oma isa Aloisi surma 2007. aastal on 20 hektari suuruse veinimaja eesotsas Gerhard Kracher, kes on üha rohkem veinimaja tootmist suunanud tippklassi kuivade veinide valmistamisele.