Zuani Zuani, Collio Riserva DOC, Zuani 75cl

37,30 

Marjasort

, , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1375 Kategooria:

Kirjeldus

Zuani Zuani on samanimelise veinimaja lipulaev, unikaalne seguvein, mida valmistatakse kohalikest marjasortidest nagu Friulano (25%) ja Pinot Grigio (25%) ning rahvusvahelistest sortidest nagu Chardonnay (25%) ja Sauvignon Blanc (25%). Zuani veinimaja viinapuuaiad hõlmavad 7 hektarit ja asuvad Gisbana’s, San Floriano del Collio linna haldusalas. Viinapuuaia pinnas koosneb põhiliselt merelise kruusa ja liivakivi segust, viinapuud kasvavad väga hea asetusega päikese suhtes, keskmise ja suure kallakuga nõlvadel. Viinamarjad koristatakse septembri lõpus kui marjad on saavutanud maksimaalse küpsuse. Iga marjasort kääritatakse eraldi, rakendatakse külm-matseratsiooni, kääritamine roostevaba terasest mahutites, pärast lõpliku segu loomist suunatakse vein tammevaatidesse. Vein laagedub 100% uutes väikestes Prantsuse ja Ameerika barrique tüüpi tammevaatides kokku 10 kuud, kogu aja vältel toimub veinisette segamine. Veini segatakse alguses iga päev, hiljem kord nädalas, et anda veinile hinnatud tammevanilje nüanssi.

Värvuselt õlekõrre-kollane, meenutades kahvatut kulda. Väga omapärnae aroom avaldab uue tamme õrna rösti ja tammevaniljet, maitse on muljetavaldavalt puuviljaline ja täidlane, mis tuleneb viinamarjade hilisest korjest. Erakordse struktuuriga, nii aroomis kui maitses on tunda iseäralikku tsitruseliste kombinatsiooni koos delikaatse pähkli ja ingveri nüansiga, kompleksne küpsetest puuviljadest tulvil maitse on kauakestev ja püsiv.

Veinil on väga hea küpsemispotentsiaal, soovitav hoiuaeg on 6-8 aastat. Veini valmistatakse limiteeritud koguses ning igaaastane toodang on kümmekond tuhat pudelit. Tõeline “kultusvein”, mida võib võrrelda kogu maailma valgete veinide paremikuga. Vino da meditazione – ideaalne nautlemisvein, suurepärane kaaslane kergete eelroogadega, riisi – või pastaroogadega, küpsetatud kalaga, koorikloomadega, linnulihast roogadega. Serveerida õrnalt jahedana 16 kraadi juures.

Gambero Rosso 2 Bicchieri