Vinedo Chadwick, Valle del Maipo 75cl

389,00 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootekood: 1135 Kategooria:

Kirjeldus

Eduardo Chadwicki (ka Seña veinimõisa omanik) isa Alfonso oli Tšiilis kuulus polo mängija, kellel oli kodus ka oma polo väljak. Kui Alfonso mängimise lõpetas, istutas Eduardo väljakule veinipuud, kuna tundis sealses pinnases ära ideaalse terroiri veinivalmistamiseks – kunagise jõepõhja savine ja kruusane pinnas, mis sarnaneb Bordeaux vasakule kaldale.

Veiniaed ise asub Puente Altos, Maipo piirkonna idaosas, 650 meetri kõrgusel merepinnast Andide jalamil. Eduardo istutas sinna 1992. aastal 15 hektarit Cabernet Sauvignoni ning esimene aastakäik oli 1999.

Viñedo Chadwick on 100% Cabernet Sauvignon, mis on laagerdunud 22 kuud 100% uutest Prantsuse tammevaatides. Stiili poolest on see vein Seña’st võibolla natuke klassikalisem ning sarnaneb natuke Medoci (eelkõige Pauillaci) piirkonna parimate veinidega. Muuseas 2014 Viñedo Chadwick on esimene Tšiili vein, mis on saanud perfektse 100 punktise skoori (J.Suckling).

Euroopas pakutakse alates 2016. aastast Viñedo Chadwick veini ainult läbi Bordeaux veinibörsi ning Eduardo on oma kõige emotsionaalsema ja hinnalisema veini müügi usaldanud ainult ühele negociantile, kes Eestis töötab eksklusiivselt ainult meiega.

“This pure cab sauv shows wonderful subtle eucalyptus and black currant character. Cold stones and roses too. It’s firm and linear with a full body, compacted tannins and a lightly chewy and tangy finish. A red with form and strength. Try in 2020. 800 cases made.” 
James Suckling 98p

Millenniumi alguseks oli Eduardo proovinud kõiki traditsioonilisi viise, et tutvustada maailmale läbi oma veinide Tšiili veininduse potentsiaali ja kõrget taset. Kuna see osutus väga keeruliseks, siis sai Eduardo inspiratsiooni 1976. aasta Judgement of Paris degustatsioonist, kus Prantsusmaa juhtivad veinikriitikud proovisid pimesi Prantsusmaa ja California veine. California veinid võitsid ning see ajalooline üritus pööras kogu veinimaailma tagurpidi ning tõi California maailma veinikaardile.

Eduardo otsustas korraldada 2004. aastal Berliinis Ritz Carltoni hotellis pimedegustatsiooni, mis sai tuntuks The Berlin Tasting nime all. Kutsutud olid 36 Euroopa juhtivat veiniajakirjanikku, kriitikut ja sommeljeed. Ürituse viis läbi Steven Spurrier – sama mees, kes oli korraldanud 1976. aasta Judgement of Paris degustatsiooni. Kokku prooviti pimesi 16 veini Prantsusmaalt, Itaaliast ja Tšiilist. Tund aega hiljem hakkas maailm Tšiili veinidest teisiti mõtlema.

Esikoha saavutas 2000 Viñedo Chadwick, teisel kohal oli samuti Eduardo vein 2001 Seña. Nendele järgnesid Lafite Rothschild 2000, Chateau Margaux 2001, Chateau Latour 2000, Solaia 2000 jne. Pärast Berliini on sarnaseid pimedegusteerimisi korraldatud üle maailma ning tulemused on olnud alati sarnased, seega ei olnud kindlasti tegu ühekordse juhusega. Berliini degustatsioonist kokkuvõttev lühivideo.