Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore DOC 75cl

27,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1737 Kategooria:

Kirjeldus

Ampelio Bucci Verdicchio dei Castelli di Jesi Superiore on erakordne näide Verdicchio viinamarjasordi ja Villa Bucci veinimõisa viinamarjaaedade “terroir” unikaalsetest omadustest. Villa Bucci veinimõis ja veiniaiad asuvad Marche veinipiikonna Castelli di Jesi tsoonis, Ostra Vetere asulas.

Vein valmistatakse hoolikalt selekteeritud 100% Verdicchio viinamarjadest. Bucci Verdicchio Superiore valmistamisel luuakse kõigepealt erinevad veinid eri aia osadest ning hiljem luuakse ideaalses tasakaalus lõplik cuvée. Veinimarjad koristatakse reeglina käsitsi, marjad pressitakse väga aegalselt ja ettevaatlikult, vein valmistatakse vaid esimese pressimise tulemusel saadud mahlast. Veinivirde kääritamine toimub roostevaba terasest mahutites ning pärast käärimise lõppemist hoitakse veini vähemalt 6 kuud käärimissettega kontaktis.

Värvuselt on vein õrn-kuldne, aroom on väga avar ja parfüümne, kompleksne ja floraalne. Maitselt väga värske, isuäratav ja puuviljane. Toitudest sobib külmade suupistete ja eelroogadega, tugevamaitseliste salatitega, kala baasil valmistatud eelroogadega, mereandidest supiga, kergete linnulihast põhiroogadega, värskete väheküpsete juustudega. Serveerida 10 – 14 kraadi juures.

James Suckling 91 p