Sharis, Venezia Giulia Bianco IGT, Livio Felluga 37,5cl

15,40 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1763 Kategooria:

Kirjeldus

Livio Felluga Sharis’e ideoloogias on ühendatud Friuli kohalikud traditsioonid rahvusvahelise veinitarbija eelistustega. Friuli veinipiirkonnas on laialt levinud traditsioon valmistada valg vein ühest konkreetsest viinamarjasodist, et väljendada konkreetsele sordile omaseid tunnuseid. Antud veini puhul annab erinevate marjasortide segamine veinile tasakaalu ja kompleksust.

Sharjs on valmistatud 50% Chardonnay viinamarjast ja ülejäänud 50% põlisest kohalikust Friuli marjasordist Ribolla Gialla. Vein, mis on valmistatud vaid Ribolla Giallast, võib tihti olla väga agressiivse karakteriga, kuid segatuna annab see lõplikule veinile tekstuuri, värskust ja elavust. Veini valmistamiseks kasutatud viinamarjad koristatakse käsitsi septembri esimeses pooles. Marjakobaratelt eemaldatakse ettevaatlikult varred ja jäetakse mõneks ajaks seisma. Järgneb kobarate pressimine ja saadud mahlal lastakse settida. Alkoholkäärimine toimub kontrollitud temperatuuril roostevaba terasest mahutites. Käärimise lõppedes jäetakse vein veinisettele seisma 6 kuuks. Pärast pudelisse villimist hoitakse pudeleid vähemalt 2 kuud jahedates veinikeldrites.

Värvuselt on vein erk-kollane kuldsete varjunditega. Aroom eristuvad troopilised viljad, ananass, tsitrusviljad, kollane virsik, akaatsia, jasmiin, kerged värsked vürtsid. Maitselt mahlakas ja värske, hea tasakaalustatud happega, pikk ja kestev lõppmaitse, milles tunda tsitruseid ja vürtse. Suurepärane aperitiivina, hea kaaslane spargliga võikastmes, juurviljasuppidega või – püreedega, karpidega kreemjas kastmes, eelnevalt marineeritud ja seejärel küpsetatud kalaga. Serveerida 12 – 14 kraadi juures.