Secret de Leoube, Cotes de Provence AC, Chateau Leoube 75cl (BIO)

44,40 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 739 Kategooria:

Kirjeldus

Chateau Léoube asub Provences, Bormes-les-Mimosas külas otse mere ääres, kiviviske kaugusel Saint Tropezist. Valdused on kokku lausa 570 hektarit koos 4 km pikkuse rannajoonega, kuid veinipuud kasvavad 68 hektaril. 1997. aastal ostis selle valduse inglane Sir Anthony Bamford.

Alguses aitas uut omanikku legendaardse naabermõisa Clos Mireille (Domaine Otti üks kolmest veinimõisast) omanik Jean-Jacques Ott isiklikult ning 2000. aastast (kuni tänaseni) on veinimeistriks Jean-Jacquesi poeg Romain Ott. Esimene Léoube aastakäik oli alles 2008, seega kulus neil 11 aastat veiniaedade ja veinikeldri uuendamiseks. Algusest peale on Léoube olnud biodünaamiline ja orgaaniline.

Veinaia pinnase moodustab kiltkivi (schist) ja savi segu. Mere lähedus koos meretuule ja jahedate öödega aitab luua unikaalse mikrokliima omanäoliste veinide valmistamiseks. Kõik viinamarjad koristatakse ja sorteeritakse eranditult käsitsi. Pressitakse alati täiskobarad ning kääritamine toimub loodusliku pärmi abil. Vein laagerdub ainult terasmahutites.

Secret de Léoube on 40% Grenache, 40% Cinsault, 20% Cabernet Sauvignoni segu. Veinipuude keskmine vanus on 35 aastat (Cabernet on 50 aastane), saagikus on 35 hl/ha kohta, mis teeb kogutoodanguks umbes 2,800 kasti.

Aroomis ja maitses on tunda kuivatatud kohalikke ürte, fenkolit, aniisi, valget pipart ja punaseid marju. Järelmaitse on väga mineraalne ja kuiv. Serveerida 10-12 kraadi juures.

Wine Advocate 92 punkti: “…it’s one of the top rosés I tasted this year”

Vaata ka Léoube tutvustavat videot siin ja siin. Pildid veiniaedadest asuvad siin.