Riesling Trocken “Hattenheim Nussbrunnen” Grosses Gewächs, Rheingau, Balthasar Ress 75cl

58,70 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 414 Kategooria:

Kirjeldus

Balthasar Ressi veinimaja asutati 1870. aastal Hattenheimis ning tänaseks on nad tõusnud Rheingau piirkonna üheks parimaks veinimajaks. Ress on ka parimaid Saksa veinitootjaid ühendava VDP organisatsiooni liige. Täna juhib veinimaja Chrsitain Ress, kes esindab perekonna 5. põlvkonda. Veinimeister on kuulus Dirk Wuertz, kes on muuhulgas ka tuntud veiniblogija ja ajakirjanik. Neile kuulub 44 hektarit veiniaedu, mis teeb neist ühe suurima perekonna omanduses oleva Rheingau tootja. Balthasar Ressi veinivalmistamise printsiibid.

Hattenheim Nussbrunnen on Ressi kuulsaim ja samuti kõige kõrgemini hinnatud vein. Grosses Gewächs (GG) ehk nn. Grand Cru tähistab Saksamaa parimaid veiniaedu. Huvi korral tutvu VDP klassifikatsiooni süsteemiga siin. Nussbrunneni veiniaed Hattenheimis on 9.7 hektari suurune ja sellest 1.5 ha kuulub Ressi veinimajale.

Pinnases on liivsavi, mergel ja löss. 2015 oli suurepärane aastakäik, kuid saagikus oli väga madal. Kääritamine ja laagerdamine toimub osaliselt terasmahutites ning osaliselt kasutatud 350 liitri suurustes tammevaatides. 

Aroomis on kuivatatud aprikoosid ja pirnid, karamelliseeritud apelsinikoor ning taustal õrn vanilje. Maitse on hea struktruuriga ja väga kuiv. Järelmaitses on samuti kuivatatud puuviljad. Serveerida 10-12 kraadi juures Riedeli Rieslingu klaasist. Veinil on väga pikk vananemispotentsiaal (10+ aastat), aga kui juua praegu, siis on soovitav vein vähemalt 2 tundi ennem dekanteerida. 

Meiningers Weinwelt 95 p