Redoma Branco Reserva, Douro DOC 75cl

58,00 

Marjasort

, , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 906 Kategooria:

Kirjeldus

Viinamarjad korjatakse väga vanadest, 60 – 100 aasta vanustest aedadest, mis asuvad väga kõrgel mägedes, 400 – 800 meetri kõrgusel merepinnast. Kasutatakse erinevaid viinamarjasorte, põhiliselt Rabigato, Codega, Donzelinho, Viosinho ja Arinto.

Viinamarjad korjatakse käsitsi septembri alguses. Kohe peale viinamarjade korjamist need sorteeritakse ja pressitakse, seejärel seisab marjamahl 24 tundi jahedas. Alkoholäärimine toimub 18 kraadi juures 228 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides. Vein laagerdub väikestes 228 liitri suurustes tammevaatides 10 kuud ilma settekontaktita.

Veinil on selge ja rohekas-kollane värvus. Kordumatu elegants ja kompleksus, mineraalne ja tsitruseline aroom, mis tuleb pinnasest, kus marjad on kasvanud, tunda aprikoosi, virsikut ja valgeid lilli, järelmaitses ka suitsuseid-röstiseid noote ja mandleid. Väga hea konsentratsiooni ja värskusega vein, komplekssne ja intensiivne, eristuvad luuviljalised, elav mineraalsus ja pikk ja mitmetahuline järelmaitse. Kõrge happesus ja meeletu kontsentratsioon tuleb väga vanadest viinapuudest. Väga pika vananemipotentsiaaliga. Kogutoodang 9000 pudelit.

Toitudest sobib ahjus küpsetatud kala või valge lihaga, samuti nuudlite või pastaga, juustu baasil valmistatud vormiroogadega.