Pinot Noir, Bourgogne AC, Domaine Nicolas Rossignol 75cl

40,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 253 Kategooria:

Kirjeldus

Nicolas Rossignol’i Bourgogne Pinot Noir on valmistatud viinamarjadest, mis on kasvanud kolme erineva terroir aedades: Volnay, Pommard ja Pernand-Vergelesses. Kokku saadakse marjad 3 hektarilt, vanimad aiad on istutatud aastatel 1922 ja 1930, nooremad 1950 ja 1960.

Veiniaias järgitakse oragaanilisi ja biodünaamilisi meetodeid, kõikidelt viinamarjakobaratelt eemaldatakse varred, kasutatakse vaid kohalikke looduslikke pärmikultuure. Alkoholkäärimine toimub terasest mahutites, järellaagerdumine 60% terases ja 40% varem kasutatud tammevaatides, kokku 12 kuud. Väga õrn ühekordne filtreerimine enne pudeldamist.

Veinil on särav rubiinpunane värvus. Aroomis must kirss, veriapelsin, kerge vürtsikus, hiljem lisandub suitsune mustade marjade noot. Maitse suurepäraselt tasakaalustatud, hea täidlus ja kontsentratsioon, pehme tanniinsus, suurepärane värske happesus.

Toitudest sobib küpsetatud sealihaga või pardilihaga, hautatud metslinnulihaga, vürtsikate grillitud vorstidega, pehmemate Prantsuse juustudega. Serveerida temperatuuril 12- 14 kraadi. Vein on joomiseks ideaalses küpsuses, hoiupotentsiaal 10 aastat. Veini valmistatakse aastas umbes 6000 pudelit.