Orion Primitivo, Salento IGT, Masseria Li Veli 75cl

20,00 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Riik

Tootekood: 1916 Kategooria:

Kirjeldus

Masseria Li Veli punavein Orion on valmistatud 100% Primitivo viinamarjadest, mis on kasvanud Salento veinipiikonnas Cellino San Marco viinamarjaaias. Veiniaiad asuvad umber 70 meetri kõrgusel merepinnast, pinnase koostises savi ja lubjakivi. Veinipuude keskmine vanus on 10 aastat ning puud kasvavad põõsastena Settonce’i süsteemis, 5100 puud hektaril. Viinamarjad korjatakse augusti viimasel nädalal ja septembri viimasel nädalal, kõik kobarad korjatakse käsitsi väikestesse kastidesse. Veinikeldris sorteeritakse marjad käsitsi liikuval konveierlindil, seejärel eemaldatakse kobaratelt varred ning need pressitakse. Käärimisprotsess toimub range kontrolli all, et saavutada võimalikult hea värvus, tanniinidestruktuur ja puuviljalisus, selleks kasutatakse nii veinivirde aereerimist kui ka üle-pumpamist. Temperatuur hoitakse vahemikus 27 – 31 kaardi, et säilitada marjade aromaatsust. Pärast alkoholkäärimise lõppemist suunatakse vein väikestesse 225 liitri suurustesse Prantsuse tammevaatidesse, kus toimub malolaktiline käärimine. Tammevaatides laagerdub vein 6 kuud, seejärel villitakse vein pudelitesse, kus vein rahuneb vähemalt 3 kuud.

Orion on värvuselt tume ja läbipaistmatu rubiinpunane, servades kergelt purpur, aroom on külluslik ja intensiivne, eristuvad küpsed ja lihavad punased puuviljad, küps kirss ja must ploom, järgnevad vürtsikad kaneeli ja muskaadi noodid. Maitselt täidlane ja jõuline, mõne hetke pärast muutub pehmeks ja siidiseks, järelmaitse mahe ja kauakestev, hea happesusega, mis teeb veini väga värskendavaks ja meeldivaks.

Hea kaaslane vürtsika tomati-liha hautisega, tugevamaitselise pizzaga, penna arrabiataga, küpsetatud või grillitud sea – või loomalihaga, keskmiselt küpsete juustudega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures. Vein on ideaalne kohe joomiseks ja sobib hoidmiseks järgmised 4-5 aastat. Veini nimi on tulnud kreeka keelest, kus sõna “orion” tähendab “piiri”. Nimetatud piir on suurte kividega kaitstud maantee Masseria Li Veli lähedal, mis eraldas Byzantine’ide Salento alasid Longobard’ide aladest põhja pool, seda maanteed hüüti “Kreeklaste piiriks”.