Oremus Mandolas Furmint Dry, Tokaji 75cl

40,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1550 Kategooria:

Kirjeldus

Oremus on 1993. aastal Hispaania kultusveinimõisa Vega Sicilia omanike poolt loodud veinimõis Kirde-Ungaris Tokajis. See on kindlasti Ungari hinnatuim veinipiirkond ning on siiani eelkõige tuntud oma legendaarsete dessertveinide poolest. See konkreetne vein on aga 100% Furminti viinamarjadest kuiv valge vein.

Oremuse veinipuud asuvad 13 ajaloolises Tokaij veiniaias, mis kõik olid 1803. aasta Szirmay klassifikatsiooni järgi Tokaji parimad aiad. See vein on nime saanud ühe veiniaia järgi – Mandolas. See aed on 82 hektari suurune ja asub 200 meetrit merepinnast. Veinipuude keskmine vanus on 25 aastat. Viinamarjad koristatakse käsitsi ja pärast hoolikat sorteerimist toimub kääritamine uutes tammevaatides 8-12 päeva. Vein laagerdub 6 kuud Ungari Zempléni metsa 136 liitri suurustes tammevaatides.

Vein on väga värske, stiilipuhas ning üllatavalt meeldiva ja püsiva happesusega (7.5 grammi liitri kohta). Järelmaitses on väga kerge vürtsikus. Serveerida 10 kraadi juures erinevate mereandidega, valge lihaga ja Aasia köögiga. Vananemispotentsiaal kuni 10 aastat. Aastane toodang umbes 80.000 pudelit.

Vaata ka Oremuse hiliskorje dessertveini: Oremus Late Harvest.

Vaata ka Vega Sicilia grupi teisi veine: Único Reserva EspecialUnicoValbuena 5º, Alion ja Macan.