Niepoort 10 Years Old Tawny 75cl

46,90 

Marjasort

, , , , , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 901 Kategooria:

Kirjeldus

Portveinid, mille pudelile on märgitud keskmine vanus 10, 20, 30 või 40 aastat, on segud mitmest erinevast aastakäigust. Segu valmistamiseks kasutatakse nii väga vanu ja haruldasi porte kui ka nooremaid ja jõulisemaid. “Keskmise vanusega” porte liigitatakse ka kindla aastakäigu iseloomuga portide kategooriasse (Vintage Character Port) ning tegemist on nende Tawny versioonidega. Veinide aroomi ja maitsete karakter on täielikult veinimeistri kätes, kelle ülesandeks on luua vein, mille unikaalne personaalsus säiliks aastast aastasse. Suurepärane “Vintage” on jumala ja loodusjõudude kätetöö, suurepärane “Tawny” saab olla vaid veinimeistri looming.

Niepoort 10 Years Old Tawny on valmistatud kombinatsioonina eri vanustega portveinidest, segu keskmine vanus on 10 aastat. Veiniaedade keskmine vanus on 60 aastat. Veinimarjad on korjatud kõik käsitsi ja pressitud nn “mehhaaniliste jalgadega” madalates vannikestes “lagares’ites”. Lõplik segu laagerdub pikka aastaid väikestes 550 liitri suurustes vanades tammevaatides Vila Nova de Gaia veinikeldrites, see annab veinile küpse “tawny” värvuse. Veini harmoonia erinevate nüansside ja eri vanuste vahel on loodud Niepoort segumeistri José Nogueira poolt, kelle pere on töötanud Niepoordi veinimajas juba mitmeid põlvkondi.

10 Years Old Tawny on värvuselt kahvatu punakas “tawny”, pruunikate varjunditega. Aroomis kuivatatud aprikoosi, karamellistatud mandariinikoort, mõne aja pärast tulevad esile värske apelsini – ja sidrunikoor, pisut iiriskommi, karamelli, mett, lisaks kreeka pähkel, rosinad, kohvi. Maitse täidlane ja isuäratav, tunda magusat kuivatatud puuvilja. Võimsa struktuuri ja lõppmaitsega, milles tunda pisut tulist alkoholi. Väga kauakestva maitsega. 10 Years on parim serveerida eine lõpetuseks, sobib hästi juustude ja šokolaadi baasil valmistatud dessertidega. Samuti sobib 10 Years jahutatult aperitiiviks, traditsiooniliselt serveeritakse porti toatemperatuuril või jahutatult umbes 14 kraadi juures.

Wine Spectator 95 p
Wine Enthusiast 93 p
Decanter – Highly Recommended * * * *