Monticol Pinot Nero Riserva, Alto Adige DOC, Terlan 75cl

35,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1791 Kategooria:

Kirjeldus

Cantina Terlano on Lõuna-Tiroli üks esimesi (asutatud 1893) ja hinnatumaid veinitootjaid. Tegemist on kooperatiiviga, kuhu praegu kuulub 143 viinamarjakasvatajat, kelle harida on kokku 165 hektarit veiniaedu. Kõigi viinamarjakasvatajate lähenemine on suunatud ainult kvaliteedile ning seda kinnitab ka hulgaliselt auhindu nii Itaaliast kui ka rahvusvaheliselt areenilt.

Cantina Terlano asub Alto Adige piirkonnas, Itaalia kõige põhjapoolsemas provintsis, kus Alpid segunevad Vahemere sarnase ümbrusega. Terlano kõik veiniaiad on DOC klassi!katsiooniga ning asuvad 300-900 meetri kõrgusel merepinnast. Madalamad aiad on ideaalsed raskematele punastele sortidele nagu Cabernet ning kõrgemal järskudel astangutel asetsevad aiad sobivad paremini Pinot Noir’ile ja valgetele marjasortidele ja seda tänu jahedamale kliimale. Pinnases domineerib vulkaanilise päritoluga punane kivi, mis sisaldab happelist laavat ja mineraale (nagu kvarts). Peamistes kihtides on liiv ja kiviklibu.

Terlano Monticole on valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest. Esimesed märkmed, et nendes samades veiniaedades kasvatati Pinot Noiri, pärinevad juba 14. sajandist. See viitab sellele, et konkreetne asukoht ja pinnas on ideaalsed Pinot Noiri kasvatamiseks. Montigl veiniaed on keskmiselt 600 meetri kõrgusel merepinnast 20-60 kraadise nurga all. Veinipuude keskmine vanus on 12 aastat ning saagikus on 50 hektoliitrit hektarilt. Viinamarjad koristatakse käsitsi, eemaldatakse vartest ning terasmahutites toimub aeglane kääritamine. Toimub ka täielik malolaktiline kääritamine. Pool vein laagergub suurtes tammemahutites teine pool väikestes tammevaatides, millest 1/3 on igal aastal uued vaadid. Aastane kogutoodang on vaid 32000 pudelit.

Veini aroomis on tunda metsmaasikate ja mustsõstra segu, tagasihoidlikku tubakat ning seeni. Maitse on heas tasakaalus, mineraalselt elegantne. Pikk ja huvitav järelmaitse.

James Suckling 93 p
Falstaff 93 p