Les Picasses, Chinon AP, Olga Raffault 75cl (BIO)

29,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 323 Kategooria:

Kirjeldus

Olga Raffault on kindlasti üks kuulsamaid veinitootjaid kogu Chinon’i piirkonnas ja teda loetakse kohaliku orgaanilise viinamarjakasvatuse ja jätkusuutliku veinitootmise teerajajaks. Chinon’ist tulevad Loire oru ühed kõige hinnatumad Cabernet Franci põhised veinid. Veinimõisa juhivad täna Olga tütretütar Sylvie ja tema abikaasa Eric de la Vigerie, kes esindavad Raffault’i pere 4. generatsiooni.

Veinimõis omab kokku 25 hektarit suurepäraseid Cabernet Franci aedu Savigny-en-Véron’i küla ümbruses Vienne jõe kallastel, kokku kolmel terroir’l. Veinivalmistamine järgib kohalikke traditsioone. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning veinid küpsevad suurtes neutraalsetes tammevaatides, see aitab rõhutada Cabernet Franci ning siinse piirkonna loomulikku karakterit.

Les Picasses veiniaeda loetakse üheks parimaks kogu Chinon’is, järsul jõekaldal kasvavad 50 aastat vanad veinipuud, pinnas on setteline muda-savi mineraaliderikkal lubjakivi aluspinnasel. Viinamarjad kääritatakse terasmahutites, pärast seda laagerdub vein 40hl ja 50hl suurustesse tammevaatidesse 12-18 kuud ning hiljem vähemalt aasta pudelis.

Serveerida 15-17 kraadi juures Riedeli Bordeaux klaasist. Vananemispotentsiaal 15+ aastat. Vein on erakordselt rikkalik, eristuvad mustad metsamarjad, mustsõstar ja tumedad kirsid koos suurepärase mineraalsuse ja erakordse happesusega, tanniinid on tuntavad, aga pehmed.