Le Calvados Selection, Christian Drouin 70cl

38,10 

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1620 Kategooria:

Kirjeldus

Le Selection on noor ja värske destillaat, mis valmib Christian Drouin’i teise Normandias asuva mõisa puuviljade saagist, valdus asub Domfront piirkonna südames. Domfront’i piirkonna destillaatide omapära seisneb suure osakaalu pirnide kasutamises ja jook saadatakse katkematu tsükliga ühekordse destillerimisega (column-destillation). Domfronti pirnipuud on väga suurekasvulised ja kasvavad sageli üle 100 aasta vanusteks, need kannavad väikesi tiheda tekstuuriga vilju, millel on kõrge happesus aga väga hea aromaatsus. Pirnid annavad Domfronti destilaatidele värskust, elegantsi ja suurepärase puuviljasuse.

Le Selection’i valmistamiseks kasutatakse 60% õunu ja ligi 40% pirne, destillat on laagerdunud väikestes tammevaatides minimaalselt 3 aastat.

Aroom on värkse, aromaatne, domineerivad puuviljade värksed aroomid, puhas õun ja aromaatne pirn. Maitse on pehme, siidine, tunda on värskeid õunu ja pirne, meeldiv ja õrn vanilje nüanss, järelmaitses meeldiv mõrkjas noot. Soovitatakse neile, kes hindavad calvadosi aperitiivina, sobib väga hästi kokteilidesse ja gourmet retseptidesse.