La Rollande, Crozes-Hermitage AC, Brotte 75cl

27,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 510 Kategooria:

Kirjeldus

Viinamarjad hõlmavad 1200 hektarit üle 11 alam-piirkonna, moodustades kolmnurga Tain l´Hermitage mäe ning Rhône ja Isére jõgede vahel. Pinnas on segu graniitliivast, savist ja lammisetetest. Viinamarjaaia keskmine vanus on 25 aastat ja lubatud maksimaalne saagikus on 45 hl hektari kohta. Vein on valmistatud 100% viinamarjast Syrah. Viinamarjad korjatakse 10. septembri ja oktoobri alguse vahel. Pärast seda viinamarjad eemaldatakse vartest ja pressitakse. Kääritamine toimub 28°C juures. Enne pudelitesse villimist hoitakse veini 4 kuud emailitud kivimahutites, seejärel 8 kuud tammevaatides.

Vein on tumeda värvusega, intensiivsete punasete puuviljade ja kannikeste aroomiga, maitse on harmooniline, nõtke ja puuviljaline. Veini parimad omadused väljenduvad kui teda tarvitada 5 aasta jooksul pärast koristust. Parim serveerimistemperatuur 14-16°C ja sobilik tarvitada klassikalise kuid lihtsa köögi juurde nagu kodulinnuliha või grillitud punane liha.

“Dark with hints of deep purple. The nose has intense blackcurrant and violet aromas with spicy notes of white pepper, licorice, vanilla, black olives and a hint of laurel leaves. The palate is harmonious and firm, suggestive of cherries and blackcurrant with long and well defined tannins on the finish. The long and flavorful finale reveals black fruits notes.” Thibault Brotte