La Grange “Le Landreau”, Muscadet Sevre et Maine Tiré Sur Lie AP, Domaine Luneau-Papin 75cl (BIO)

20,80 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Riik

Tootekood: 318 Kategooria:

Kirjeldus

Luneau-Papin on Musdacet’i kuningas, nende veine leiab paljudest maailma parimatest restoranidest ning nad pööravad arusaama, et Muscadet’i peaks üldiselt jooma noorelt, täiesti pea peale. Luneau Papinile kuulub 40 ha veiniaedu (38 ha Melon de Bourgogne) ja kogu veinivalmistamine on biodünaamiline. Praegu juhib veinimaja 9. põlvkond, kes valmistab veiniaia põhiselt 9t erinevat Muscadet’i. Veinipuude vanus on 45-75 aastat.

La Grange on 100% Melon de Bourgogne. Veiniaia vanus on keskmiselt 50 aastat ning pinnases on peamiselt kvartsirikas vilgukivi (micaschistes) ja gneiss. Viinamarjad koristatakse käsitsi ja pressitakse õhusurvega (pneumatic). Keskmine saagikus on 40-50 hl/ha kohta. Kääritamine kestab 4 nädalat 20 kraadi juures. Vein laagerdub maaalustes 40-80 hl suurustes betoonmahutites settega kontaktis 7 kuud ning pudeldatakse kevadel.

Aroom on värkse ja puuviljane, tunda on apelsinikoort, valgeid lilli, mandleid, virsikuid ja pirne. Maitse on väga elegantne, pehme ja ümar, tunda on sidrunikreemi. Üllatav kontsentratsioon ja struktuur. Väga elegantne, puhas, mineraalne ja kergelt soolakas kauakestev järelmaitse. Sobib väga hästi aperitiiviks, toitudest ideaalne kaaslane kitsejuustuga, homaaridega, erinevate merekarpidega ning paljude valgete kaladega. Serveerida 10 kraadi juures.

“Luneau Papin Muscadet’s are among the world’s greatest white wine values. No Muscadet estate is rendering consistently finer or more intruiging wines than Luneau Papin, and given the prices asked there is no excuse for any wine lover not making their acquaintance.” Robert Parker