Il Seggio, Bolgheri DOC, Tenuta Poggio al Tesoro 75cl

37,60 

Marjasort

, , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1752 Kategooria:

Kirjeldus

Poggio al Tesoro on Allegrini veinimaja mõis Bolgheris, hõlmates kokku 70 hektarit. Pärast seda kui “supertoskaanlased” Bolgheri piirkonna üle maailma kuulsaks tegid sai Bolgheri ka DOC staatuse 2001. aastal. Samal aastal saabus ka Allegrini Toskaanasse. Poggio al Tesoro veiniaiad asuvad vähem kui 5km kaugusel merest ning tänu sellele on väga kuumad suved ja külmad talved tunduvalt mahedamad.

Poggio al Tesoro uus vein, mis teeb oma debüüdi 2014. aastakäiguga on oma nime saanud kuulsa Seggio jõe järgi, see on suurim vooluveekogu Castagneto Carducci omavalitsuses. Jõgi saab alguses Sassetta mineraaliderikastest mägedest, lookleb läbi kogu Bolgheri ja toob endaga mägedest kaasa mineraaliderikkaid setteid rikastades Poggio al Tesoro savi ja kivimiteküllast pinnast.

Vein valmistatakse traditsioonilistest „Bolgheri“ viinamarjasortidest: 40% Merlot, 30% Cabernet Sauvignon, 20% Cabernet Franc ja 10% Petit Verdot. Vein valmistatakse äärmise hoole ja tähelepanuga detailidele, eesmärgiks on luua vein, millel on tihedust ja kontsentratsiooni, samas pakkudes ka värskust ja kergelt joodavalt stiili.

Il Seggio jaoks saadakse marjad kahest erinevast Poggio al Tesoro veiniaiast. Via Bolgherese veiniaias (kokku 3 ha, 56 meetrit merepinnast) kasvab ainult Cabernet Sauvignon, Le Sondraie aias (kokku 12 ha, 35 meetrit merepinnast) Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon ja Petit Verdot. Veinipuud kasvavad lääne ja kagupoolsetel nõlvakutel, Via Bolgherese aia pinnase pealmises kihis on kruus koos suureteralise punase liivaga ja 1,2 meetri paksune savikiht alumises pinnasekihis. Le Sondraie aias on rohkem savi koos liiva-muda seguse mullaga, mis sisaldab ohtralt magneesiumi ja rauda. Veinipuude keskmine vanus on 17 aastat.

Viinamarjad koristatakse oktoobri alguses käsitsi, kobaratelt eemaldatakse varred ja marjad pressitakse õrnalt, et ettevaatlikult purustada viinamarjade kestad. Veinivirre suunatakse roostevaba terasest mahutitesse, kus toimub alkoholkäärimine, see kestab 12 päeva temperatuuril 28-30 kraadi. Pärast käärimise lõppemist pumbatakse vein 225 liitri suurustesse Prantsuse barrique tammevaatidesse, kus toimub looduslikult malolaktiline  käärimine, tammelaagerdus kestab kokku 15 kuud, 30% vaatidest on täiesti uued, 70% kord varem kasutatud. Enne müüki küpseb vein pudelis vähemalt 6 kuud.

Il Seggio on värvuselt sügava rubiinpunase värvusega, kerge purpuri varjunditega. Aroomis on isuäratav krõmpsuv puuviljasus, mida toetab värske mineraalsus ja vürtsikus. Maitse keskmise täidlusega, värsked puuviljad, küpsed metsamarjad, tanniinid on elegantsed ja pehmed. Järelmaitse on selge ja elav, väga pikalt püsiv ja meeldiva siidise rikkalikkusega.