Galatrona, Val d’Arno di Sopra DOC, Petrolo 75cl

172,90 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1383 Kategooria:

Kirjeldus

Petrolo kuulub Sanjusti perekonnale. Veinimõisal on 272 ha valdusi, millest 26 ha on veinipuude all ja aastas toodetakse kokku vaid 75,000 pudelit. Veiniaiad asuvad 250-400 meetri kõrgusel merepinnast Chianti Colli Aretini piirkonnas, kus pinnas on segu erinevatest kivimitest (lubjakivi, kiltkivi) ja savist. Nendel aladel on kvaliteetseid veine valmistatud juba sajandeid. Petrolo oli keskajal osa “Galatrona” feodaali valdustest ja selleaegne vana torn (12. sajand), millel on veel roomlaste ehitatatud vundament, on siiani Petrolos alles.

Petrolol on 5500 veinipuud hektari kohta ning saagikus on väga madal, keskmiselt 25hl/ha kohta. Viinamarjad koristatakse käsitsi väikestesse kastidesse ning esmane sorteerimine toimub juba veiniaias. Mõisa jõudes toimub teistkordne sorteerimine. Kääritamine toimub 25-28 kraadi juures marjades esineva naturaalse pärmi abil emailitud tsementvaatides, iga viinamarjasort ja veiniaed eraldi. Petrolot nõustab ka Itaalia superkonsultant Carlo Ferrini.

Galatrona on Itaalia üks enim hinnatud veine ning on praktiliselt igal aastal Itaalia punaveinide Top 100 nimistus – 2015 – #10, 2013 – #18, 2012 – #25, 2011- #16. Galatrona valmistamiseks kasutatakse ainult 3ha suurust Merlot veiniaeda, mis on istutatud 1990. Saagikus on maksimaalselt 500gr veinipuu kohta, mis teeb aastaseks toodanguks ca 20,000 pudelit. Malolaktiline kääritamine toimub väikestes Prantsuse tammevaatides, kus toimub ka veini laagerdumine 18 kuud (100% uued).

Aroomis on tunda mustikaid, vaarikaid ning kergelt piimašokolaadi ja muskaati. Täidlase maitsega, elegantsed kuid hetkel veel jõulised tanniinid. Väga kauakestev ja intensiivne järelmaitse. Meenutab 1998. aastakäiku. James Sucklingu arvates on 2013 parim Galatrona üldse. 

James Suckling 97 p
Robert Parker 96 p

“Subtle yet intense aromas of black fruit and violets. Extremely perfumed. Crushed stones. Medium-bodied with ultra-fine tannins that give a mouth-feel of velvet that goes on for minutes. Refined and fresh. Al-dente fruit. From organically grown grapes. Better in three to four years.” James Suckling 97 points

“The Petrolo 2020 Galatrona is a pure expression of organic Merlot and the estate’s headline wine. It was first created in 1994 when Luca Sanjust’s second child, Lucia, was born. Despite the summer heat that became a challenge for winemakers in many corners of Tuscany, Galatrona shows terrific results in 2020. The vineyard is located in a cool and thickly forested position almost exactly between Florence, Arezzo and Siena. The vintage has a classic quality with a subtle bouquet that grows in intensity as the wine opens in the glass. Aromas of cherry, toasted almond and dried mint fuel a long and very elegant finish. The oak tannins are soft and sweet, and the wine boasts long-lasting flavors.” Robert Parker’s Wine Advocate 96 points