Domaine du Clos de Tourelles, Gigondas AC, Famille Perrin 75cl

106,30 

Marjasort

,

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootekood: 533 Kategooria:

Kirjeldus

Gigondas’is paiknev ainuke Clos veiniaed (täielikult kiviaiaga ümbritsetud veiniaed). Clos des Tourelles on väga vana veinimaja, mille ajalugu ulatub tagasi 17. sajandisse. Perrinid ostsid selle 9 ha suuruse veinimaja 2008. aastal ning esimene aastakäik oli 2010. Veiniaia keskmine vanus on 50 aastat. Kõik tööd tehakse käsitsi ning hobusega. Aia asukohale on omane jahe kliima ning marjade koristus toimub alles oktoobri keskpaigas. Veini valmistamisel on kasutatud ainult täiskobaraid ning naturaalset viinamarjades esinevat pärmi. Vein laagerdus suurtes tammevaatides 15 kuud. 95% Grenach ja 5% Syrah.

Aroomis on tunda küpseid punaseid marju (kirsse, vaarikaid), Aasia vürtse, valget pipart ning lagritsat. Maitse on meeletu kontsentratsiooniga, jõuline, mineraalne ning elegantne. Tanniinid on tunda, kuid on küpsed ja mitte agressiivsed. Serveerida 16 kraadi juures.

Perrini perekond eesotsas Chateau de Beaucasteli veinimõisaga on Rhoni oru ja kogu Prantsusmaa üks enim hinnatud veiniperekondi. Perrinid on tuntud paljude uuenduste poolest. Näiteks Beaucastel oli üks esimene veinimõis Prantsusmaal, kes alustas orgaanilist veinivalmistamist ning kasutab viinamarjade kiir-kuumutamise meetodit (vt. altpoolt). Nende viimane põnev projekt on koostöö Brad Pitti ja Angelina Jolie veinimõisaga Chateau Miraval. Paljuski tänu nende innovatsioonile ning stabiiliselt kõrgele kvaliteedile andis 2014. aastal veiniajakiri Decanter Jean-Pierre ja Francois Perrinile ‘Decanter Men of the Year’ tiitli.