Delamain Cognac Grande Champagne Vintage 1989 70cl (Puidust kinkekarbis)

452,00 

Riik

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Tootekood: 1643 Kategooria:

Kirjeldus

Üksikvaat 1989. aastakäigust, hoitud tammevaatides 30 aastat, pudelisse villitud 2019. aastal. Väga haruldane ja limiteeritud üksikvaadi konjak Marancheville’st, toodetud vaid 420 pudelit, sellest Eestisse saabus kokku 6 pudelit (pilt on illustratiivne).

Delamain on üks vähestest konjakifirmadest, kellel on lubatud müüa aastakäigu tähisega konjakit. 1963. aastal otsustas Konjakikaubanduse Nõukogu keelata aastakäigukonjakite müümise, seda põhjusel, et ei suudeta tootmisprotsessi piisavalt kontrollida. Umbes samal ajal otsustas Delamain ehitada spetsiaalse keldri, mida oleks võimalik lukustada ja pitseerida ning mis oleks ühtlasi riigi ja Rahvusliku Konjakiameti kontrolli all. Selleks võeti kasutusele üks vana kelder Jarnac’is, Charente’i jõe läheduses, mida varem kasutati Delamain parimate konjakite hoiustamiseks. Igal aastal, kohe pärast destilleerimist, pannakse nendesse keldritesse hoolikalt valitud noored Grande Champagne konjakid. Keldrid on alati lukustatud ja suletud erinevate lukkudega, üks võti on alati kontrollivate ametnike käes. Iga kord kui on vaja keldrisse siseneda (uute konjakite lisamiseks, valminud konjakite võtmiseks, villimiseks) toimub see ametniku juuresolekul ja iga kord väljastatakse vastav dokument, kuhu märgitakse keldrisse sisenemise päev ja kellaaeg. 1989. aastal muudeti seadusandlust seoses üksikaastakäigukonjakite tootmisega, muutes nende turustamise jälle võimalikus. Uue seadusega aktsepteeritakse nende tootmist kuni suudetakse dokumentaalselt tõestada iga destillaadi tegelikku vanust ja selle destilleerimise täpne aega. Tänu Delamain spetsiaalsetele keldritele, originaalvarudele ja vastavatele testidele, aktsepteeriti ühest vähestest firmadest ka Delamain aastakäigukonjakite tootmist. Tegemist on äärmiselt haruldaste  ja limiteeritud toodetega.

Delamain Vintage on 100% Grand Champagne, vanus 30 aastat. Destillaat laagerdub parimates hästi „maitsestatud“ 350 liitri suurustes prantsuse Limousin tammevaatides Delamain vanades keldrites Charente’i jõe kallastel. Igas tammevaadis laagerdub üks kindel konjak (single-cask) ja neid ei segata. Pudeli esisildile trükitud aastakäik näitab, millal konjaki valmistamiseks kasutatud viinamarjad on korjatud, ametlikult peab destillatsioon aset leidma enne märtsikuu lõppu viinamarjade koristusele järgneval aastal. Destillaadi täpne vanus, villimise aasta ja pudeli number on trükitud esisildile väiksemalt. Destillaadi esialgne naturaalne kangus on umbes 50% vol., seda vähendatakse väga aeglaselt 40%-ni “lahjendatud” vanade konjakite seguga.

Iseloomult väga täidlane ja elegantne Grand Champagne konjak, värvuselt hele-merevaigu kollane, kuldkollaste varjunditega. Aroom on väga lenduv ja kauakestev, tunda alusmetsa hõngu, kuivatatud viinamarju, vaniljet, kakaod, viigipuumarju ja pisut mõrudust. Maitselt ümar, siidine, tunda delikaatset lagritsat ja suurepärast puuviljasust.