Karukera Rhum Vieux Agricole “Ex-Fut de Cognac”, Domaine Marquisat de Sainte-Marie 70cl (Kinkekarbis)

61,40 

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1634 Kategooria:

Kirjeldus

Marquisat de Sainte Marie on Guadeloupe saare kõige vanem rummitootja, asutatud 1895. aastal. Rummi valmistamisel kasutatakse vaid suhkruroo naturaalset mahla (mitte melassi!) ning pudelil on ka sellekohane tähistus “Agricole”. KARUKERA nimi tuleb Guadeloupe saare algupärasest nimest, mis tõlkes tähendab “ilusate vete saart”.

Karukera rummi valmistatakse ühe kindla suhkruroo sordi “Blue Cane” naturaalsest mahlast, roogu kasvatatakse tootja 70 hektari suurusel valdusel. Karukera “Vieux Agricole” on valmistatud seguna erinevatest suhkruroomahlast valmistatud destillaatidest. Destillaadid on laagerdatud vanades cognac’i vaatides vähemalt 3 aastat, joogi filtreerimine toimub toatemperatuuril, et säiliks võimalikult rikkalik aroom.

Värvuselt kuldkollane, võib esineda õrna hägusust. Aroom on intensiivne ja püsiv, alguses tunda erinevaid vürtse nagu muskaatpähkel ja pipar, aroomi avanedes tulevad esile kuivatatud puuviljade nüansid, lisandub delikaatne tammevanilje. Maitse on kauakestev ja rikkalik, eristuvad tsitrusviljad (apelsin ja laim), taustal värske röstitud saia noot, maitse arenedes võimendub piprasus, mis muutub lõppmaitses õrnemaks, lisaks vürtsidele tunda ka apelsinikoort ja vaniljet. Väga kauapüsiva ja hästi tasakaalustatud lõppmaitsega.

Hea sissejuhatus Guadeloupe saare traditsiooniliste rummide ja just vanandatud rummide maailma. Serveerida eine lõpetuseks digestiivina toatemperatuuril või segada kokteiliks, mida saarel tuntakse ka kui Vieux Punch (5cl Vieux rummi, lisada pisut suhkruroosiirupit ja valada jääga täidetud klaasi).