Créme de Cassis de Dijon 70cl

34,90 

Marjasort

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1502 Kategooria:

Kirjeldus

Mustsõstrapõõsad on oma metsikus vormis eksisteerinud juba sajandeid. Mustsõstar on tegelikult taim, mis kasvab külmas kliimas. See oli alles 16. sajandil kui mustsõstart esimest korda kultiveeriti. Selle aja kirjanikud kirjeldasid sageli oma teostes mustsõstra lehtede arstlikke omadusi aga mitte mustsõstra maitseomadusi. Mustsõstralikööride eelkäijad hakkasid ilmuma 18. sajandil. Vahepeal vajus mustsõstar unustuste hõlma kuid 1960 toimusid muutused tarbijate ostukäitumises ja toimus ka masstootmise sünd ja see oli õige aeg likööritootmise taaselustamiseks. Aperitiiv oli leidnud uuesti tee inimeste kodudesse ja sellest saadik on Dijoni mustasõstraliköör olnud edukas üle maailma.

Cote d´Or´s toimub põhiline mustasõstra kultivatsioon. Piirkonnas, mis asub Dijoni ja Beaune vahel (kõrgematel nõlvakutel). Sellistele sortidele (on ka kõige rikkalikum aroom) nagu Naples Royal ja Burgundy Black, meeldib rohkem külmem kliima. Väga hoolikas koristus toimub juulis ja see nõuab rohkesti tööjõudu. Sõstrad tuleb kiiresti ära kasutada, et säiliks nende omadused (vitamiinid & maitsed). Seaduse järgi peab mustasõstralikööril olema 15% alkoholisisaldus ja liiter peab sisaldama minimaalselt 400 grammi suhkrut. Tipplikööridel võib alkoholisisaldus tõusta kuni 20%-ni. Alkoholisisaldus ja marjade hulk likööris on need kriteeriumid, mille järgi tarbija hindab likööri kvaliteeti.

Dijoni mustasõstraliköör peab seaduse järgi olema pärit Dijoni linnast. Valjendit “Dijoni mustasõstraliköör” kasutatakse samuti nagu väljendit “Scotch Whisky”. Tunda ära head cassis´d on suhteliselt lihtne. Enne maitsmist peaks läbi viima põhjaliku vaatluse, esiteks värvus: kõrge kvaliteediga crème de cassis peaks olema punane – violetne, mitte pruunikas punane. Pruunikas värvus annab tunnistust vanast cassis´st. Cassis on jook, mis erinevalt veinist tuleks ära kasutada koristusaastale järgneva aasta jooksul. Järgmiseks, likööri koostis: crème de cassis peab voolama pehmelt ja aeglaselt, jäädes pudeli seintele mõneks ajaks püsima.

Gabriel Boudier on pereettevõte, mis on loonud endale soliidse reputatsiooni, millest annab tunnistust paljude auhindade ja tunnustuste hulk. Boudier firma on omaks võtnud kaasaegsed tootmistehnoloogiad ilma, et ta hülgaks oma traditsioonid. Samuti on cassis ja gastronoomia käinud käsikäes väga pikka aega. Kas siis klaasis või roogade koostises. Teatud retseptid on saanud klassikuteks, mida nauditakse kogu maailmas. Cassis´d kasutasid edukalt kokad, eriti dessertides, kus sobilik maitse tõi välja parima ka kõige lihtsamateski roogades. Fantaasia on selles valduses kuningas ja cassis´l põhinevad retseptid on traditsiooniliselt kõigi parimate restoranide menüüdes. Cassis annab heale einele kerge ja atraktiivse finaali.