Cremant de Loire Rosé Brut NV, Langlois-Chateau 75cl

27,50 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 115 Kategooria:

Kirjeldus

Langlois Crémant de Loire Rosé valmistatakse 70% Cabernet Franc ja 30% Pinot Noir viinamarjadest, Viinamarjad on korjatud Langlois-Chateau veiniaedadest Saumuri ümbrusest, Coudray-Macouard ja Montreuil-Bellay vaheliselt alalt, seal asuvad kõige paremad savi ja kriidikivi pinnasega aiad kogu piirkonnas.

Viinamarjad korjatakse käsitsi väikestesse 25 kg mahutavatesse kastidesse ja transporditakse kiiresti pressimisele, marjad pressitakse väga õrnalt ja aeglaselt, mille tulemusena eralduvad aeglaselt marjadest värvikomponendid, andes veinile imeilusa lõheroosa varjundi. Vein valmistatakse samade meetodite järgi nagu “valge” Cremant de Loire. Esimene käärimine toimub 100 hektoliitri suurustes terasest mahutites, veini teistkordne käärimine leiab aset pudelis, mille vältel saadakse ka delikaatne mull. Vein küpseb pärmisettel pudelis jahedates veinikeldrites minimaalselt 18 kuud.

Veinil on särav kahvatu lõheroosa värvus, väge peene ja püsiva mulliga. aroom on intensiivne, samas delikaatne, eristuvad virsikud, maasikad ja vaarikad, väge lilleline. Maitselt värske, puuviljaline, küllaltki täidlane, väga heas tasakaalus ja kauakestva lõppmaitsega. Ideaalne isutekitaja sissejuhatuseks elegantsele lõunale või õhtusöögile, suurepärane kaaslane erinevate külmade eelroogade ja suupistetega, külma singi või lihavalikuga, salatitega, hea kombinatsioon tugevama struktuuriga kalaga nagu suitsulõhega. Põnev kaaslane punastest marjadest valmistatud küpsetiste või marjadessertidega. Serveerida hästi jahutatuna 6 – 8 kraadi juures. Parim joomiseks 2 – 3 aasta jooksul pärmisettest eemaldamise kuupäevast.