Corralillo Pinot Noir, San Antonio Valley, Matetic 75cl

22,50 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1128 Kategooria:

Kirjeldus

Enamus Corralillo Pinot Noir viinamarjad tulevad madala viljakusega graniidiselt pinnaselt ning 15% viinamarjadest tuleb täiesti ookeani äärest, mis annavad veinile hea happesuse ja värske aroomi. Et säilitada puuviljasust ja värskust koristatakse viinamarjad madalal temperatuuril 10kg suurustesse kastidesse. Enne käärimist on veinivirre avatud terasmahutites kestadega kontaktis 5-6 päeva madalal temperatuuril. Peale käärimist laagerdatakse veini 11 kuud Prantsuse tammevaatides.

Veini aroomis on tunda värskeid kirsse, jõhvikaid ja vürtse. Tanniinid on elegantsed ja pehmed. Hea happesus tagab puuviljase ja pika järelmaitse. Serveerida 18 kraadi juures lõhega, kitsejuustuga, sinkidega, kergemate punaste lihadega, pastaga või vürtsika toiduga.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley’s, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley’s, mis omakorda on osa San Antonio Valley’st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.

James Suckling 90 p