Contrade Primitivo, Puglia IGT, Masseria Li Veli 75cl

12,80 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1926 Kategooria:

Kirjeldus

Masseria Li Veli asub Puglia veinipiirkonnas Salice Salentino alal. Veinimaja kuulub 1999. aastast alates Falvo perekonnale, kes enne omas Toskaanas kuulsat Avignonesi veinimõisa. Alates 2005. aastast on Masseria Li Veli sertifitseeritud orgaaniline veinimõis ning veinipuude all on 18 hektarit.

Masseria Li Veli kõige uuem vein kannab nime Contrade (veiniaiad) ja on valmistatud 100% Primitivo viinamarjadest. Viinamarjad on korjatud Cellino San Marco ja Brindisi veiniaedadest Salento piirkonnas, aiad asuvad 70 meetri kõrgusel merepinnast ning veinipuude keskmine vanus on 10 aastat, pinnases domineerib savirohke muld lubjakivi kruusasel aluspinnasel.

Viinamarjad korjatakse käsitsi väikestesse kastidesse septembri esimesel nädalal. Pärast sorteerimist viinamarjakobarad pressitakse ja suunatakse roostevabaterasest mahutitesse, kus toimub alkoholkäärimine, kääritamine toimub 30 kraadi juures kokku 10 päeva, malolaktiline kääritamine toimub samuti terasest mahutites, lõplik laagerdus minimaalselt 6 kuud samades vaatides.

Veinil on sügav rubiinpunane värvus violetsete varjunditega, aroom on intensiivne ja otsekohene, tunda küpseid musti ploome ja musta morello kirssi, suurepärane vürtsikus koos rosmariini ja vaniljega. Maitse on täidlane ja rikkalik, pehmed tanniinid, hea balanss tanniinide ja marjasuse vahel, väga kergelt joodav. Toitudest sobib rikkalike hautistega, tomatikastmes pastaga, lasagne’ga. grillitud punase lihaga (sea,veise või lamba), grillitud vorstikestega, küpsetatud linnulihaga vürtsikas marinaadis, tugevamaitseliste küpsete juustudega.

2018. aastakäigu pudel on suletud metallist keeratava screw-cap korgiga (pilt on illustratiivne).