Cavalli, Toscana IGT, Tenuta Degli Dei 75cl

54,70 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1938 Kategooria:

Kirjeldus

Tommaso Cavallile ja tema moeloojast isale on juba 1970ndatest kuulunud Toskaanas Tenuta Degli Dei nimeline farm, kus Tommaso ise ka elab. Farm asub San Lelino külas Panzano linna lähistel Chianti piirkonnas. Viinamarjad asuvad Conca d’Oro orus, mis tänu oma pinnasele ja asukohale on ideaalne veini valmistamiseks. Veiniaia pinnases on peamiselt savirikas lubjakivi. Tommaso, erinevalt oma isast, on väga tagasihoidlik ning osaleb igapäevaselt kogu veinivalmistamise protsessis. Abiks on tal Toskaana ja kogu Itaalia üks kuulsamaid veinikonsultante Carlo Ferrini, kelle klientide hulka kuulub ka teine meie valikus olev Poliziano veinimõis. Suure osa oma ajast kulutab Tommaso farmis ka oma teise armastuse ehk hobuste kasvatamise ja aretamise peale.

Tommaso ja Carlo kasvatavad põhiliselt Bordeaux viinamarjasorte: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot ja Petit Verdot. Viinamarjade koristus toimub eranditult käsitsi, pärast mida toimub kahekordne sorteerimine, kõigepealt kobarad ja siis marjad. Tenuta Degli Dei toodab kolme veini, mis on stiililt väga pehmed ja kergesti joodavad (tüüpiline Carlo Ferrini käekiri). Seda veinimõisa peetakse praegu uueks tõusvaks täheks Toskaana veinimaastikul. Seda peegeldavad ka veiniajakirjanike positiivsed kommentaarid.

Cavalli on mõisa esivein, valmistatakse 50% Cabernet Sauvignon, 25% Petit Verdot ja 15% Cabernet Franc. Veiniaiad asuvad 350 meetri kõrgusel merepinnast. Kääritamine kestab 8-10 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis 10-14 päeva. Malolaktiline kääritamine toimub suurtes tammemahutities (tonneaux), kus ka vein hiljem 18 kuud laagerdub. Pärast küpseb vein pudelis veel 12 kuud.

Aroomis on tunda magusaid punaseid kirsse, lagritsat, münti ning lilli. Maitse on kontsentreeritud, tunda on kirsse ja mustsõstart. Hea elav happesus ja elegantne tanniin. Heas tasakaalus, velvetine tekstuur. Aastane toodang 15.000 pudelit.

Antonio Galloni 96 p
James Suckling 95 p

“The 2018 Tenuta Degli Dei is dense, juicy and wonderfully inviting. Silky tannins wrap around a core of inky dark fruit, chocolate, spice, lavender and new leather. In the glass, the 2018 is intensely aromatic and layered, with exceptional balance and tons of character. Here, too, the wine’s overall sense of harmony can only be described as exquisite.” Antonio Galloni Vinous 96 points

“Gorgeous blackberries and blueberries on the nose with some walnut, bark and black mushroom. Medium-bodied with firm, polished tannins and a fresh finish. Nicely reserved. Pretty mouth feel. Drinkable now, but better in 2023.” James Suckling 95 points