Brunello di Montalcino Riserva DOCG, Tenuta Greppo 75cl

567,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1703 Kategooria:

Kirjeldus

Biondi Santi Brunello di Montalcino Riserva on rohkem kui 200 aastase uurimustöö tulemus, mille käigus analüüsiti Tenuta Greppo veinimaja Sangiovese Grosso erinevaid kloone. Veini valmistamiseks kasutatakse rohkem kui 25 aastat vanu veinipuid ning veini toodetakse ainult parimatel aastatel.

Veiniaedade pinnases leidub rohkelt lubjakivi, liiva ja savi. Veiniaiad asuvad 250-500 meetri kõrgusel merepinnast ning asuvad Montalcino’s. Viinamarjade koristamine toimub käsitsi septembri keskel. Käärimine toimub tsemendist mahutites 15-20 päeva, temperatuurid hoitakse alla 30 kraadi. Vein laagerdub Slavonia tammevaatides 36 kuud ning pudelis vähemalt 6 kuud. Aastane kogutoodang on vaid 5000 pudelit.

Värvuselt intensiivne rubiinpunane, elav ja särav. Aroom on ülimalt komplekssne ja väga kontsentreeritud, tunda on küpseid kirsse, kuivatatud roosi, tobaccot, punaseid metsamarju, väga hästi integreeritud pinnase nüanss. Maitse on jõuline, samas väga elegantne, velvetine tekstuur, ilusad tanniinid, püsiv ja hästi balansseeritud, elav kauakestev järelmaitse. Toitudes sobib metsloomalihaga, küpsetatud veiselihaga, rammusate hautistega, tugevate küpsete juustudega. Serveerida temperatuuril 6-18 kraadi ja dekanteerida vähemalt 4-5 tundi enne joomist. Veini vananemispotentsiaal on vähemalt 40 aastat, võib hoida ka 60 aastat ja enam.