Anthologie de Marjosse “Cuvée Gros Bec”, Vin de France 75cl

37,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 694 Kategooria:

Kirjeldus

Chateau Marjosse on Pierre Lurtoni isiklik veinimõis, kus ta igapäevaselt ka elab, Pierre Lurton on Chateau d’Yquem’i ja Chateau Cheval Blanc’i president. Marjosse on ajalooline veinimõis Bordeaux Entre-Deux-Mers piirkonnas, 14 kilomeetri Saint-Emilion’ist. Pierre on viimased 30 aastat Marjosse veiniaedade eest hoolitsenud, enamus nendest on kõik väga vanad, osad istutatud isegi 1920ndatel. Alates 2018. aastakäigust otsustas Pierre alustada mõisas uue põneva projektiga, ta valmistab viite eksklusiivset veini Marjosse parimatest valitud veiniaedadest ja Bordeaux kontekstis ebatavalistest marjasortidest.

Cuvée Gros Bec on valmistatud 100% Malbec viinamarjadest. Robustne marjasort, mis oli Bordeaux’s laialt levinud 150 aastat tagasi, õnneks on see sort ajahambale vastu pidanud ja seda võib siiani väikeste aedadena piirkonnas leida. Chateau Marjosse Malbec veinipuude keskmine vanus on 70 aastat, veinipuud on istutatud pärast Teist Maailmasõda 1949. aastal. Veiniaia pinnases on rauarikas punane savi lubjakivi aluspõhjal. Viinamarjad koristatakse käsitsi, veinivirre on kääritatud 500 liitri suurustes tammevaatides, seejärel laagerdatud samades vaatides 12 kuud.

Veinil on tume purpurjas-must värvus, sinkja varjundiga. Aroom on jõuline ja komplekssne, eristuvad mustad küpsed marjad, tumedakestalised luuviljad, röstitud kohvi ja vanilje nüansid. Maitse on väga rikkalik, lihav ja rammus, lõppmaitses tumedad puuviljad ja lagrits. Veinil on äärmiselt kõrge vananemispotentsiaal, kogutoodang 1173 pudelit (2018 aasta).