Alberelli di Giodo, Sicilia DOC, Carlo Ferrini 75cl

82,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1370 Kategooria:

Kirjeldus

Carlo Ferrini on kindlasti Itaalia üks enim hinnatud veinimeistreid. Carlo on rohkem tuntud veinikonsultandina ja tal on Itaalias üle 30 pikaaegse veinimõisast kliendi, tuntuimatest neist Casanova di Neri, Mazzei, Poliziano, Brancaia, Petrolo, Barone Ricasoli, Tenuta Sette Ponti, Fonterutoli, La Massa, Brolio, Podere Sapaio, Tenuta San Polo (Allegrini), Tenuta di Ghizzano, Tenuta San Leonardo ja paljud teised. Veiniajakiri Wine Enthusiast on Carlo Ferrini kahel korral valinud “Winemaker of the Year” tiili vääriliseks. Sama tunnustuse on ta saanud ka Itaalia parimate veiniteatmike käest – Gambero Rosso ja AIS (Associazione Italiana Sommelier).

2002. aastal leidis Carlo umbes 10 hektari suuruse maatüki Montalcino’s, ta nägi asukohas ja pinnases Sangiovese eksperdina väga suurt potentsiaali. Uue veinimaja nimeks sai Giodo, mis on tuletatud Carlo vanemate nimedest GIOvanna ja DOnatello ning esimene aastakäik oli 2009. Lühikese ajaga on Giodo Brunello di Montalcino saavutanud uskumatu edu saades tihti veinikriitikutelt 98-100 punktiseid skoore. Külastades mõned aastad tagasi oma Sitsiilia kliente leidis Carlo 1.5 hektari suuruse Nerello Mascalese veiniaia, mis asus Etna jalamil vulkaanilisel pinnasel 950 meetri kõrgusel merepinnast. Veinipuud on phylloxera-epideemia eelsetest aegadest, istutatud 80-100 aastat tagasi, puud kasvavad madalate pookimata põõsastena (alberello). Sellest unikaalsest leiust sündiski Alberelli di Giodo nimeline vein, mille esimene aastakäik oli 2016.

Alberelli di Giodo Nerello Mascalese viinamarjade eelleotus kestis 20 päeva, alkoholkääritamine toimus teras – ja betoonmahtutites ning kestis 7 päeva. Vein laagerdus kokku 12 kuud 500 ja 700 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides, lisaks veel 6 kuud betoonmahutites. Alberelli di Giodo on Carlo stiilile ja Nerello Mascalese viinamarjasordile omaselt väga mineraalne ja elegantne vein. Soovituslik joomisaken on 2021-2035. Veini valmistati kokku 1500 kasti.


James Suckling 95 p


“The purity of fruit is all here with strawberry, lemon-peel and floral undertones. Goes to cranberries. It’s medium-bodied with firm tannins and a bright, vivid and linear finish that keeps your palate clean.” James Suckling 95 points