Winesave Pro by Vinotech

35,60 

Tootekood: 3132 Kategooria:

Kirjeldus

Winesave on maailma esimene käeshoitav argoongaasi pihusti, mis sisaldab 100% puhast ja kõrgekvaliteedilist argoongaasi. Winesave võimaldab väga lihtsalt, kiirelt ning soodsalt kaitsta avatud veinipudeleid oksüdatsiooni eest. Winesavega püsib avatud vein värske nädalaid ja isegi kuid.

Winesave actually works perfectly for opened bottles” – Philipe Guigal (veinimõisast E.Guigal)

“There is a new and extremely simple product available that seems to be more effective than its predecessors for keeping wine fresh in an opened bottle. I have found it pretty good at preserving even delicate old red burgundy over a week.”
Jancis Robinson

Miks kasutada just argoongaasi?

Argoon on värvitu, lõhnatu ja maitsetu. Veel olulisem on see, et argoon on inertgaas – st gaas mis ei reageeri mitte millegagi, olles seega keemiliselt passiivne. See tähendab, et tal ei ole vähimatki mõju veini aroomile ega maitsele. Lisaks on argoon 2.5 korda raskem kui õhk. Seega lastes argoongaasi avatud veinipudelisse langeb gaas veini pealmisele kihile, moodustades nii veini ja hapniku vahele kaitsekihi. Muuseas ka õhk mida me hingame sisaldab umbes 1% argooni.

Kuidas argoon avatud veini säilitab?

Kokku puutudes hapikuga muutavad veini omadused. Oksüdeerumine algab kohe kui pudel avatakse ning kiireneb märkimisväärselt kui pudelist on valatud. Lastes argooni avatud pudelisse eemaldatakse veini pinnalt hapnik mõne sekundi jooksul. Argoon annab täiusliku ja läbitungimatu kaitse ning peatab veini oksüdeerumise. Winesavega on vein kaitstud oksüdeerumise eest vähemalt 30 päeva.

Kuidas winesave kasutada?

Asetage kaasas olev kummitoru pihusti otsikule.Sisestage kummitoru veinipudelisse nii et see oleks vähemalt 4 cm kõrgusel veini kohal. Hoidke päästikut all üks sekund ja sulgege veinipudel. Pudelit tuleks kindlasti hoiustada püsti, vältides pudeli kallutamist või raputamist. Järgmise klaasi valamisel käituge nagu tavaliselt – argoon haihtub ise atmosfääri. Ühest winesave purgist saab umbes 100 doseeringut.

Kas winesave töötab ka vahuveinidega?

Jah, winesave töötab täpselt sama loogikaga ka vahuveinide puhul. Vältimatult esineb vahuveinidega natuke CO2 kadu, kuid tunduvalt vähem kui winesave kasutamata.