Vińa Tondonia Reserva Tinto, Rioja DOC, R. Lopez de Heredia Vina Tondonia 75cl

57,40 

Marjasort

, ,

Aasta

Alkoholisisaldus

Riik

Regioon

Tootja

Tootekood: 1457 Kategooria:

Kirjeldus

López de Heredia veinimõisa asutas Don Rafael López de Heredia 1877. aastal. Väga vähe on selle viimase 139 aastaga muutunud ning maailmas on vaid mõni üksik veinimõis, kes tänapäevani valmistab veini oma esivanemate printsiipide kohaselt. Hinnatud veiniajakirjanik Tim Atkin on oma mitteametlikus Rioja klassifikatsioonis valinud López de Heredia veinimaja kõrgeimasse First Growth kategooriasse.

Veini valmistatakse ainult oma aedade saagist. Kääritamine toimub suurtes tammemahutis (60-640 hl), nendest osad on 140 aasta vanused. Veinid laagerduvad vanades suurtes Ameerika tammevaatides, mis valmistatakse ise mõisas. Lopez de Heredia on ainuke Hispaania bodega, kes kõik oma tammevaadid ise käsitsi valmistab.

100 ha suuruse Tondonia veiniaia soetas Don Rafael 1913. aastal. See aed asub 500 meetri kõrgusel merepinnast, Ebro jõe paremal kaldal Rioja Alta piirkonnas. Pinnas on peamiselt savine ja kõrge lubjakivi sisaldusega. Tondonia Reserva on laagerdunud 6 aastat Ameerika tammevaatides ning vähemalt 4 aastat pudelis. Kääritamisel pole lisatud pärmi.

Aroomis on tunda nahka, kuivatatud marju, ploome, seedrit, küpset kirssi, vaniljet, suitsu ning vürtse. Täidlase maitsega, kuiv ning heas tasakaalus küpsed tanniinid. Tunda on ka lagritsat, rosinaid, mokat ning vaniljekauna nüansse.

“A traditional beauty that effuses iron, warm earth and savory tobacco leaves, together with plums, spices and orange zest. This is juicy and still tight, with firm but savory tannins. Medium-weight and quite zesty in texture, as is the case with the other López de Heredia reds tasted this session. Drink now or hold.” James Suckling 95 points

“The 2011 Viña Tondonia Reserva is darker and shows riper fruit, a rounder palate and some dusty tannins. A year of ripeness, concentration and tannin, the wine is powerful with the finesse of Tondonia. Tasting this next to the textbook 2010 Tondonia revealed how this has more muscle and a wider back and the 2010 epitomizes the finesse and elegance.” Robert Parker’s Wine Advocate 94 points