Vińa Gravonia Crianza Blanco, Rioja DOC, R. Lopez de Heredia Vina Tondonia 75cl

48,80 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1454 Kategooria:

Kirjeldus

López de Heredia veinimõisa asutas Don Rafael López de Heredia 1877. aastal. Väga vähe on selle viimase 139 aastaga muutunud ning maailmas on vaid mõni üksik veinimõis, kes tänapäevani valmistab veini oma esivanemate printsiipide kohaselt. Hinnatud veiniajakirjanik Tim Atkin on oma mitteametlikus Rioja klassifikatsioonis valinud López de Heredia veinimaja kõrgeimasse First Growth kategooriasse.

Hispaanias ei ole tõenäoliselt teist veinimõisa, kellel on selline kogemus nii pika laagerdusega valgete veinide valmistamisel. Kui pika tammelaagerdusega valge vein jätta veel aastateks pudelisse küpsema, siis kõik tammes tulevad teravamad nüansid kuluvad maha ning esile kerkivad hoopis teised aroomid – mandlid, vanilje, pähklid ning vürtsikus.

Veini valmistatakse ainult oma aedade saagist. Kääritamine toimub suurtes tammemahutis (60-640 hl), nendest osad on 140 aasta vanused. Veinid laagerduvad vanades suurtes Ameerika tammevaatides, mis valmistatakse ise mõisas. Lopez de Heredia on ainuke Hispaania bodega, kes kõik oma tammevaadid ise käsitsi valmistab.

Keskmiselt 45 a vanused Vina Gravonia veinipuud asuvad 340 meetri kõrgusel 24 hektaril Zaconia (Rioja Alta piirkonnas) nimelises veiniaias, kus pinnas on vaene ning kivine. Gravonia Crianza on laagerdunud 4 aastat Ameerika tammevaatides ning vähemalt 6 aastat pudelis. Kääritamisel pole lisatud pärmi.

Aroomis on tunda mett, meevaha, kummelit, hiniini, sidruni kooki ja erinevaid ürte. Maitse on kuiv, tunda on pirni koort, apelsini, röstsaia, mandleid ja virsiku kivi. Väga kauakestvas järelmaitses on tunda veel natuke vaha ning viljapuuaedade hõngu.

Wine Advocate 95 p
James Suckling 94 p
Tim Atkin 93 p