Trilogy, Simonsberg-Stellenbosch WO, Warwick 75cl

38,70 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1205 Kategooria:

Kirjeldus

Trilogy on Warwick Estate’i lipulaev, esmakordselt valmistatud 1986. aastal. 2018. aastakäik on valmistatud 55% Cabernet Sauvignon, 42% Cabernet Franc ja 3% Merlot viinamarjadest. Iga viinamarjasort on korjatud eraldi ja igast sordist valmistatakse eraldi vein. Fermentatsioon toimub roostevaba terasest mahutites, protsessi alguses hoitakse mahla marjakestadega kontaktis 5-7 päeva sõltuvalt marjasordist (cold soaking), rakendatakse sagedast veinimütsi allasurumist ja ülepumpamist, järgneb käärimine kõrgematel temperatuuridel ja seejärel suunatakse tammevaatidesse, kus leiab aset ka malolaktiline fermentatsioon. Veinid laagerduvad 24 kuud 225 liitri suurustes Prantsuse tammest vaatides, uute tammevaatide osakaal on umbes 55%, kord varem kasutatud 2% ja ülejäänud 42% vaatidest on kaks korda varem kasutatud. Pärast laagerdusmiprotsessi lõppu valmistatakse lõplik vein paljude degustatsioonide tulemusena.

Värvuselt intensiivne tumepunane. Veinis aroomis tunda küpseid puuvilju, seedrit, taimseid noote, vürtsi, musti metsamarju, musti oliive, külluslik ja isuäratav, kergelt magus ja pinnaseline, taustal õrn šokolaad ja mocca. Maitse on täidlane, samas ümar, tunda küpseid pehmeid tanniine, ploome, mustsõstart, röstitud mandleid, vaniljet ja kohvi, avaras ja püsivas lõppmaitses vürts ja metsamarjad. Nooremaid aastakäike on soovitav dekanteerida. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi, sobib ideaalselt küpsetatud vasikalihaga, ulukilihaga, rikkalike hautistega. Põnev kombinatsioon mõru sokolaadiga või šokolaadidessertidega.

Decanter 97 p 
John Platter 94 p
Tim Atkin 93 p

2019: 48% Cabernet Franc, 38% Cabernet Sauvignon, 14% Merlot. Aged 20 months in French oak barrels (34% new, 47% second fill, 14% third fill and 5% fourth fill) Hind 40,40 € km-ga