Riesling Trocken, Mosel, Forstmeister Geltz Zilliken 75cl

23,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 424 Kategooria:

Kirjeldus

Zilliken Trocken’it valmistatakse 100% Riesling viinamarjadest, mis on kasvanud Saarburg Rausch viinamarjaaias, aia pinnases on rohkelt Devonia kiltkivi ja mineraaliderikast diabaas-kruusa. Veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma aia marju ja kõik viinamarjad on käsitsi korjatud. Veinivirde kääritamine toimub keskmiselt 35 aasta vanustes 1000 liitri suurustes neutraalsetes “fuder” tammevaatides. Trocken’is on jääksuhkrut on 8,1 gr/l kohta ning happesus on 7.2 gr/l kohta. 

Aroom on väga värske, tunda elavat sidrunit, greipfruuti ja apelsini, väga aromaatne ja särtsaks. Maitselt mahlane ja tulvil tsitruseliste maitseid, eristuvad kumkvaat, laim, sidrun, erakordselt värske ja elav. 

Sobib hästi värske suvise salatiga, marineeritud õlise kalaga, praetud valge kalaga, ahjus küpsetatud lõhega, kerge pastaga serveeritud krevettide ja koorekastmega. Vein on ideaalne joomiseks oma nooruses, vananemispotentsiaal on 5-10 aastat.

Weingut Forstmeister Geltz-Zilliken on kindlasti üks juhtivaid Saksa veinitootjaid, kes valmistab kõik oma veinid eranditult Rieslingust ja 20% on täiesti kuivas stiilis. Veinimaja asub Moseli piirkonnas (Saar Valleys) ning on ka üks VDP (Saksamaa parimaid veinitootjaid ühendav assotsatsioon) asutajaliikmetest. Zillikeni perekonna veinivalmistamise ajalugu ulatub tagasi 275 aastat, kuid praegusel kujul taastati veinimaja Hanno Zillikeni eestvedamisel 1976. aastal. Zilliken on väike veinimaja, neile kuulub 11 hektarit veiniaedu ja seal töötab vaid 2 täistööajaga inimest. Gault Millau Weinguide 2017 valis Zillikeni ‘Winemakers of the Year’ tiitli vääriliseks ning veinimaja reiting on maksimaalne 5/5 punkti.