Riesling Kabinett “Hattenheimer Schützenhaus”, Rheingau 75cl

26,50 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 431 Kategooria:

Kirjeldus

Hattenheimer Schützenhaus on klassifitseeritud üksik-viinamarjaaed ning sealt tulevatel veinidel on väga iseloomulik stiil. Pinnas ja mikrokliima annavad nendele veinidele kordumatu karakteristika. Veiniaia nime tohib veini sildil kasutada vaid kui see on lubatud 1999. aastal VDP organisatsiooni poolt kinnitatud klassifikatsioonis. Antud veini tootja on tuntud VDP organisatsiooni liige Balthsasar Ress, kelle võib liigitada suuremate perekonna omanduses olevate Rheingau tootjate hulka. Pidevalt kõrged standardid ja usaldusväärsus on olnud ettevõtte põhialusteks selle asutamisest peale. Täna juhivad veinimaja Stefan ja Chrsitain Ress, kes esindavad perekonna 4. ja 5. põlvkonda. Schützenhaus’i viinamarjaaed asub Hettenheimer’i külakesest läänes, kohe Pfaffenberg’i aia kohal, aed asub lõunapoolsel nõlvakul umbes 100 – 150 meetrit merepinnast. Aed on huvitava pikliku kujuga ja on pisut lääne poole kaldu, mis aga omakorda kaitseb viinamarju külamde idatuulte (nn. Schützen) eest.

Veiniaia nimi on tõenäoliselt tulnud veiniaia servas asunud majakesest (Haus), mida kasutasid veiniaia valvurid enne koristamise algust ja selle jooksul ning leidsid seal varju ilma eest. Veiniaedade „valvurid” kasutasid paukpadruneid, et hirmutada linde saagi hävitamisest. Veiniaias on tüüpiline Rhine’i jõe äärne pinnas, setteline jõemuda ja muda- liivasavi segu ja osaliselt ka kruusane pinnasesegu. Pinnasekiht on väga sügav ja see on võimeline hoidma palju vett, mis tuleb kasuks niiskusevaestel aastatel. Hattenheimer Schützenhaus’i valmistamiseks korjatakse kõik viinamarjad käsitsi, eri aia osad eri aegadel, sõltuvalt marjade küpsusest. Seejärel transporditakse marjad ettevaatlikult veinimajja konteineris, mida saab kohe tühjendada veinipressi kohal. Käärimine toimus roostevaba terasest mahutites pärast seda kui veinis olevad tahked osakesed olid settinud.

Hattenhaimer Schützenhaus on valmistatud 100% Riesling viinamarjadest. Veinis eristuvad rohelised õunad, iseloomult mahlakas, energiline, puuviljaline ja elava happesusega. Sobib suurepäraselt salatitega, linnulihast roogadega, küpsetatud kartulikotlettidega, küpsetaud kalaga magusas kastmes. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.