Pinot Noir, Niederösterreich, Stift Göttweig 75cl

26,80 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Riik

Regioon

Tootja

Tootekood: 440A Kategooria:

Kirjeldus

Weingut Stift Göttweig on tegelenud veinikasvatusega Kremstali piirkonnas 11. sajandist. Ka tänapäeval valmistatakse veine traditsiooniliste meetodite järgi, säilitades nende autentsuse. Elegantne tasakaal ja täiuslik harmoonia iseloomustavad tootja veinide stiili ja need veinid on ideaalseks toidukaaslaseks.

Göttweiger Berg veiniaed on tuntud juba aastast 1083 ning seda mõjutavad mitmed erinevad mikrokliimatingimused. Piirkonna mikrokliima on mõjutatud Dunkelsteineri metsa jahedast õhust ja samuti soojadest Pannoonia tuultest, kõik see on tasakaalustatud Doonau piirkonna loomuliku niiskusega. Samuti esineb mitmeid geoloogilisi variatsioone, alates kruusast ja liivast, loessist ja savist kuni ilmastikukindla iidse kivimini, kõik need mõjutaja koos annavad veinile hulgaliselt väljendusrikkaid nüansse. Göttweiger Berg’i veiniaias kasvanud Pinot Noir laagerdus 9 kuud barrique-tammevaatides.

Särav ja elegantne rubiin-granaatvärv. Aroomis kaneel, vanilje ja punaste marjade keedis. Maitse elegantne ja mahlane, hea pikkusega järelmaitse.

Toitudest võib soovitada linnuliha, grillitud vorstikesi, erinevad ulukiroogasid. Vein on parim tarbimiseks esimese 3 aasta jooksul, kuid hoidmise potentsiaal on 4-6 aastat. Serveerimistemperatuur 12-14°C kraadi.