Pinot Grigio delle Venezie DOC CorteGiara by Allegrin 75cl

15,50 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1779 Kategooria:

Kirjeldus

CorteGiara on kuulsa Allegrini veinimaja negociant-label. Kogu veinivalmistamise protsess toimub Allegrini veinimajas, viinamarjad ostetakse ümbruskonna parimatelt kasvatajatelt ja valitud kasvukohtadest. CorteGiara on omamoodi kvaliteedistandard, mis eristab neid veine kogu ülejäänud Veneto veinipiikonna sarnase taseme tootjatest.

CorteGiara Pinot Grigio on valmistatud 100% Pinot Grigio viinamarjast. Viinamarjad pärinevad Garda järve idakaldalt 200 – 250 meetri kõrgusel merepinnast, aiad asuvad lõuna – ja kagupoolsetel nõlvakutel. Pinnases esineb rohkesti settelist kruusa ning merekarpide kivistisi, vähe niiskust. Viinapuude saagikus on 73 hl/ha kohta, keskmine vanus 16 aastat, istutustihedus on 3000 istikut hektari kohta. Viinamarjad koristatakse septembri esimesel paaril nädalal, koristus toimub käsitsi. Viinamarjadelt eemaldatakse varred ja need purustatakse, pärast purustamist lastakse virdel mõni aeg seista. Veinivirdest eemaldatakse suuremad osakesed külmstabilisatsiooni teel, käärimisprotsess algab valitud pärmikuultuuride kaasabil. Käärrimine 16 – 20 kraadi juures, järellaagerdus 4 kuud roostevaba terasest mahutites.

Värvuselt on vein särav õlekõrre kollane, aroomis väljenduvad rohelised puuviljad veinipuulehe nüanss, taustal õrnalt magus akaatsiapuu õienektar. Maitse on kuiv ja väga värske, selge, otsekohene ja harmooniline. Väga elegantne ja pikalt püsiv, järelmaitse avar, täidlane ja vürtsikas. Hea kaaslane erinevate grillitud kaladega, pipraga maitsestatud hautatud jõe- või merekarpidega, meresoola kooriku all ahjus küpsetatud meriahvenaga, Valencia paellaga, baccala’ga, pähklite ja troopiliste puuviljadega kanasalatiga. Serveerida 10 kraadi juures.

Decanter World Wine Awards – Bronze Medal