Niepoort The Junior Ruby 75cl

24,60 

Marjasort

, , , , , ,

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 920 Kategooria:

Kirjeldus

Niepoort Junior’i esitleti 2005. aastal. Eelkõige mõeldud esmaseks tutvumiseks portveinimaailmaga või esimeseks sammuks portveinide eri stiilide ja maitsete tundmaõppimisel.

Juniori valmistamiseks kasutatud viinamarjad pärinevad kiltkivi-terrassidelt Pinhao’st ja Ferrao’st, suursuguse Douro oru südamest. Viinapuud on rohkem kui 30 aastat vanad, osa on vanemad kui 70 aastat. Viinamarjad korjatakse käsitsi ja kääritamine leiab aset kivist vannides “lagares’ites”, veinimarjad purustatakse traditsioonilisel viisil mehhaaniliste jalgadega. Veinile lisatakse käärimisprotsessi ajal kanget alkoholi ja selle tulemusena käärimine katkeb, säilitades veinis kõrge suhkrusisalduse ja tõstes veini alkoholitaset. Seejärel suunatakse vein suurtesse vanadesse tammevaatidesse, kus vein laagerdub 3 aastat. Junior villitakse pudelissse oma varajases nooruses ja veedab oma ülejäänud elu pudelis, kus ta on kaitstud väliste mõjutuste eest.

Antud veinivalmistamise meetodi puhul säilivad ka veini nooruslikkus, sügav tume värvus, värskus ja mustade marjade aroomid ja maitsed. Väga täidlane vein kontsentreeritud tanniinidega, aroomis tunda intensiivset mustade ploomide ja mustikate nüansse koos ahvatleva shokolaadiga, maitses väljedub hea värskus ja hästi integreeritud tumedad puuviljad. Sobib väga hästi erinevate juustudega, suurepärane igasuguste šokolaadi dessertidega, väga põnev kombinatsioon pipralihaga. Serveerida kergelt jahedalt umbes 14-16 kraadi juures.