Miraval, Cotes de Provence AP, Chateau Miraval 75cl

34,60 

Marjasort

, , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 704 Kategooria:

Kirjeldus

Brad Pitt, Angelina Jolie ning perekond Perrin asutasid 2012. aastal ühisette “Jolie-Pitt et Perrin” Chateau Miravali veinide valmistamiseks ning müügiks, mõisa esimene debüüt-aastakäik oli 2012, esimesed 6000 pudelit rosé’d müüdi Prantsusmaal maha vaid 5 tunniga. Kuni 2011. aastani omas Chateau Miravali Ameerika ärimees Tom Bove ja enne teda oli mõisa omanikuks Prantsuse jazzpianist Jacques Loussier, kes rajas sinna ka lindistamise stuudio, paljude artistide hulgas on seal salvestanud ka Sting ja Pink Flyod (album The Wall aastal 1979). Château Miraval oli juba aastakümneid tuntud ka oma veinide poolest ning Guide Hachette hindas neid Prantsusmaa parima 500 tootja hulka. 

Jolie ja Pitti eesmärk oli parima võimaliku kvaliteediga rosé valmistamine ning ühised tuttavad viisid neid kokku Marc Perriniga (Chateau de Beaucastel), teda võlus Miravali uniklaane asukoht (järsud astangud), pinnas (savi ja lubjakivi segu) ning talle juba tuttavad marjasordid. Praegu vastutab ühisettevõttes Perrini perekond kogu töö eest veiniaias, veinivalmistamise ning globaalse distributsiooni eest. 500 hektarist on veinipuude all kõigest 30 ning kogu töö veiniaias on orgaaniline.

Miraval Rosé on valmistatud võrdsetes osades Cinsault, Grenache, Syrah ning Rolle (Vermentino) viinamarjadest, alkoholisisaldus 13% vol. Viinamarjad koristatakse käsitsi varahommikul ning toimub topeltsorteerimine. Syrah on osaliselt leotatud koos kestadega (saignée meetod) ning veinivalmistamine toimub 95% roostevabasterasest mahutites ning 5% tammevaatides.

„Tucked away in its own private valley in the ancient village of Correns – the “rst organic village in France. Château Miraval’s exclusive valley location embodies an exceptional terroir. At an altitude of 350 meters the vines are privileged to enjoy warm, sunny days and cool nights, bringing freshness and balance to the wines.“ – Marc Perrin

“It is not a celebrity wine – it is a great terroir and we produce a family wine, so that’s why we are there.” – Marc Perrin